اجتماعی

سازمان‌های مردم نهاد؛ پیشران حمایت اجتماعی

فرماندار ملایر با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد یکی از پیشران‌های حمایت‌های اجتماعی هستند، گفت: سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در تمامی امور دغدغه ایران و مردم را دارند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین ؛ سلمان اسماعیلی عصر یکشنبه ۲۶ تیرماه در نشست با سازمان‌های مردم نهاد ملایر با اشاره به نقش و جایگاه مهم سمن‌ها، افزود: سازمان‌های مردم‌نهاد یکی از پیشران‌های توسعه رفاه و حمایت‌های اجتماعی هستند.

وی با اشاره به اینکه دولت بدون حضور و نقش‌آفرینی سازمان‌های مردم نهاد نمی‌تواند مسائل و مشکلات مردم را حل کند، اظهار کرد: امیرمومنان علی(ع) پرچمدار اقدامات مردمی و خیرخواهانه بود و در تمامی امور و فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد، حضرت علی(ع) باید اسوه و الگو باشد.

وی با بیان اینکه با وجود مشکلات‌، کمبودها و موانع در مسیر حرکت سازمان‌های مردم نهاد، اما این سمن‌ها و تشکل‌های مردمی همواره دغدغه ایران و مردم را دارند، گفت: سازمان‌های مردم نهاد باید به عنوان بازویی توانمند برای حل مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی، در کنار دولت باشند.

فرماندار ملایر با تاکید بر اینکه تشکیل اتاق فرمان و مرکز فرماندهی در راستای تقویت فعالیت‌ها و اقدامات سمن‌های این شهرستان ضروری است، افزود: اگرچه سازمان‌های مردم نهاد از وجود قوانین دست و پاگیر اداری رنج می‌برند، اما نباید در پیگیری و مطالبه‌گری حق مردم در این مسیر خطیر خسته شوند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد:با توجه به نبود فضایی مناسب در اختیار سمن‌ها، ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های اجرایی باید شناسایی و سالن‌های ورزشی و سالن‌های برگزاری همایش‌ در اختیار سمن‌ها قرار گیرد.

وی ادامه‌داد: تقویت سمن‌ها، رفع موانع در ارتباط‌گیری مدیران با سمن‌ها، انتخاب یک نفر به نمایندگی از سمن‌ها برای پیگیری امور و مسائل و مشکلات آنان و استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس از دیگر الزامات است.

گفتنی است؛ در این نشست مسئولان و مدیران سمن‌‌ها مسائل، مشکلات و درخواست‌های خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کردند و مصوبات لازم در این زمینه اتخاذ شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن