سلامت و پزشکی

بازرسی‌های بیشتر، در پی زرد شدن استان

مسئول بهداشت محیط شهرستان همدان، از ادامه به کار جدی تر تشکیلات حفاظتی بهداشت با توجه به رنگ بندی کرونایی استان خبر داد.

کاظم بهادری در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: استفاده از مکان‌های عمومی مانند استخر‌ها، مراکز ورزشی و… با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی امکان پذیر است؛ همچنین تیم های بازرسی حفاظتی در استان در شیفت‌های صبح و ظهر و شب فعال هستند و از تمامی مکان‌ها به طور جد بازرسی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبات ستاد کرونا که در استان تشکیل شده است، هیچگونه محدودیتی در اماکن آموزشی، ورزشی و استخرها در شرایط‌زرد کرونایی که هستیم، قائل نشده است

مسئول بهداشت محیط همدان افزود: استخر‌ها همچنان با ظرفیت ۷۰ درصدی به کار خود ادامه می‌دهند و بازرسان با دقت بیشتری نسبت به قبل، بر انجام کامل پروتکل‌های بهداشتی افراد نظار می‌کنند.

کاظم بهادری اذعان کرد: در دو روز گذشته ۸ پلمپ توسط بازرسان بهداشت انجام شده است که شاخص‌ترین آن مربوط به نانوایی‌ها و رستوران‌ها بوده است؛ ولیکن این پلمپ ها تنها مختص به عدم رعایت موارد کرونایی نیست و بازرسی‌ها از بهداشت محیط و کنترل مواد غذایی نیز می‌تواند در این امر شریک باشد.

وی افزود: ۴۴ نفر در قالب تیم‌های نظارتی در شهر مشغول به کار هستند و در پی برگزاری جلسات متعدد به دنبال آن هستیم تا این تیم‌ها را گسترش داده و به بهبود عملکرد آنان کمک کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن