اجتماعی

احتكار، دليل پلمپ سیلوی گندم


سرپرست تعزیرات حکومتی استان همدان گفت: دونفر متهم به اتهام احتکار علاوه بر الزام به عرضه گندم به نرخ مصوب ، به پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال جزای نقدی نیز محکوم شدند .
مرضیه یونسی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: بر حسب گزارش اداره صمت کبودرآهنگ مبنی بر احتکار بیش از 475 تن گندم به ارزش بیش از 4 میلیارد و 775 میلیون ریال در یکی از سیلوهای این شهرستان وپلمپ این سیلو بدلیل عدم ثبت در سامانه جامع تجارت وسامانه سیپا 2 اداره غله وخدمات بازرگانی ، متهم اقدام به فک پلمپ غیر قانونی کرده وگندمها را تخلیه وبه انبار شخص دیگری منتقل نموده .

وی بیان کرد: تعزیرات حکومتی این شهرستان پس از جری تشریفات قانونی و صدور رای مقتضی با توجه به اینکه هیچ یک از انبارها ثبت سامانه نشده و اتهام احتکار هر دو متهم احراز گردیده ، متهمین را در دو پرونده جداگانه علاوه برالزام به عرضه گندم به قیمت مصوب ، مجموعا به پرداخت مبلغ 4 میلیارد و 046 میلیون و 125 هزار ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد که جریمه صادره وصول وبه حساب خزانه دولت واریز شد .
در خصوص فک پلمپ غیر قانونی نیز قرارعدم صلاحیت به شایستگی و صلاحیت محاکم عمومی صادر و متهم به دادسرا معرفی شد .
ضمن تشکر از اصناف قانونمند ومتعهد ، با واحدهایی که قصد سوء استفاده ازموقعیت بازار را دارند با قاطعیت برخورد می کنیم وآماده دریافت گزارشات مردم عزیز از طریق تلفن 32523442 اداره کل ، تلفن گویای 124 وسامانهwww.124.ir سازمان صنعت، معدن وتجارت ، سامانه پیامکی 300000135 وتارنمای t135.ir . هستیم .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن