اجتماعی

دستگیری عامل هتک حیثیت در اینستاگرام

رئیس پلیس فتا استان همدان گفت: با مراجعه خانم جوانی به پلیس فتا و طرح شکایتی مبنی بر اینکه شخص ناشناسی در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار مطالب کذب و توهین آمیز علیه بنده نموده که موجب هتک حیثیت و سلب آسایش من و خانواده‌‌ام شده است.
سرهنگ فیروز سرخوش نهاد، در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین بیان کرد: کارشناسان پلیس فتا در بررسی های صورت گرفته و با انجام اقدامات مربوطه و تحلیل مستندات جمع‌آوری شده و با شگردهای فنی موفق به شناسایی متهم شدند و طی با هماهنگی مرجع قضایی، در مخفیگاهش دستگیر شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در ابتدا متهم که همکار شاکیه بود منکر عمل انجام داده‌شده بود؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به‌ناچار لب به اعتراف گشود و مشخص شد این فرد به دلیل کینه و مشکلاتی که قبلاً با شاکیه در مورد مسائل کاری داشته است، اقدام به چنین کاری نموده بود.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ وجه اختلافات شخصی و کاری را به فضای مجازی نکشانید، هرکس در فضای مجازی به توهین، تهدید، نشر اکاذیب و … اقدام کند به موجب قانون جرم محسوب شده و برابر قانون شامل پیگرد خواهد شد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری اجتناب ناپذیر محسوب می شود.
رئیس پلیس فتا استان همدان خاطرنشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن