اجتماعی

سفر‌های استانی؛ نمونه بارز مردمی بودن دولت سیزدهم

فرماندار ملایر ره آورد سفر هیئت دولت و رئیس جمهور برای استان همدان و ملایر را مثبت ارزیابی کرد و افزود: اولویت دولت در سفر ریاست جمهوری به استان همدان، تایید اعتبارات و مصوبات مربوط به پروژه های بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و در همین راستا سهم خوبی برای استان و شهرستان ملایر را پیش‌بینی می شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی شامگاه سه شنبه چهارم مرداد ماه در نشست خبری، خاطرنشان کرد: قطعاً این سفرهای استانی هیات دولت برکات و خیرات فراوانی برای مردم مناطق مختلف به همراه دارد و در همین راستا در زمینه جذب اعتبارات پروژه‌های عمرانی و جذب تسهیلات برای امور مختلف اقتصادی، اتفاقات خوبی رقم می‌خورد.

فرماندار ملایر ادامه داد: طی جلسات مفصل و متعدد کارشناسی در شهرستان، استان و تهران با مشارکت مجموعه فرمانداری، نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، استانداری، مجموعه دولت و وزارتخانه‌ها، پروژه‌های زیادی مطرح و بررسی شده و تعدادی از آنها در اولویت‌های این سفر قرار گرفته است.

اسماعیلی بیان کرد: پیرو تصمیماتی که اتخاذ و پروژه‌هایی که تایید شده، پیش‌بینی می‌شود حجم بزرگی از حمایت‌ها، پشتیبانی‌ها، اعتبارات و تسهیلات در این سفر به استان همدان و این شهرستان اختصاص یابد.

وی به اشاره به اینکه مردمی بودن و تمرکز بر روی مدیریت صحیح کشور از شاخه های اصلی دولت سیزدهم است، گفت: دیدگاه انتقادی ما از دولت قبل به سوء مدیریت ها و فاصله گرفتن از مردم برمی گردد که در این دولت در حال رفع شدن است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه پنجشنبه این هفته سی امین سفر استانی هیئت دولت در استان همدان رقم می خورد، افزود: سفرهای استانی شاخص و نمونه مردمی بودن دولت به شمار می رود و هر کسی در کشور ادعای انقلابی‌ گری دارد باید مردم دار باشد.

وی بیان اینکه مقرر شده در این سفر هر کدام از وزرا به عنوان نماینده رئیس جمهور به یکی از شهرستان ها سفر کنند، افزود: سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، پنجشنبه به عنوان نماینده رئیس جمهور به ملایر سفر می کند.

اسماعیلی اظهارکرد: در این سفر تلاش می‌کنیم یک اطلس جامع از مسائل شهرستان را به سمع و نظر وزیر جهاد کشاورزی برسانیم تا به عنوان نماینده هیئت دولت، گزارش کاملی از وضعیت ملایر تهیه کرده و تقدیم رئیس جمهور کند.

فرماندار ملایر با بیان اینکه حکومت داری و دولت در یک کشور بدون مردم مشروعیت ندارد و دولت ها بدون حضورو حمایت مردم در هیچ مسیری موفق نیستند، افزود: آنچه دولت جمهوری اسلامی ایران را در بهمن ماه ۵۷ به پیروزی رساند و شکل داد ” مردم” بودند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مردم داری و ارتباط و تعامل مستقیم با مردم در سطح شهرستان ملایر نیز در قالب ” میز خدمت” جزء اولویت‌های ما بوده و هست، اظهارکرد: به همین منظور در محلات، مساجد، مناطق حاشیه ای و شهرها کم برخوردار با حضور معتمدین، اعضای شوراها، ائمه جماعات و مسئولین ادارات میز خدمت را برپا کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در این میز خدمت با حضور مسئولین، مشکلات و کمبودهای محلات و مناطق بررسی می‌شود، مردم به صورت چهره به چهره با مدیران اجرایی مشکلات خود را مطرح می‌کنند و در همان جلسه به جمع‌بندی می‌رسیم و برای مشکلات راه حل در نظر می گیریم.

اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه نحوه مدیریت کشور مسئله بعدی است که در این دولت مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات کشور ریشه در سوء مدیریت دارد و در داخل کشور قابل حل است.

وی نمونه بارز این امر را موفقیت و بازخورد برپایی میزهای خدمت در شهرها و مناطق مختلف ملایر دانست و گفت: در همین سفرهای کوتاه داخل شهرستانی بسیاری از پروژه های زمین مانده که حاصل ناکارآمدی مدیران در دولت های قبل بوده است، با دستورات و پیگیری های ساده به نتیجه رسید و افتتاح شد.

اسماعیلی با بیان اینکه ۱۰ درصد بودجه کشور در اختیار استانداران و فرمانداران است، افزود: مدیران باید پیگیر بودجه های تخصصی ملی و استانی باشند و آنها را جذب کرده و تلاش کنند شاخص‌ها، برنامه‌ها و اولویت‌های کاری خود را طی سه تا چهار سال آینده مدیریت خود در سطح شهرستان تدوین و مشخص کنند.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه تغییر مدیریتی در شهرستان آغاز شده است، گفت: در حال بروزرسانی تیم مدیریتی شهرستان هستیم و به زودی تغییر و تحولاتی رقم می خورد.

با تاکید بر اینکه مدیران باید آموزش تخصصی ببینند و قدرت هدایت تیم خود را داشته باشند، اظهار کرد: در همین راستا کارگاه‌های آموزشی مختلفی را برای مدیران و مجموعه ادارات در نظر گرفته‌ایم که در این زمینه می‌توان به برگزاری ” یک دوره برنامه نویسی” با حضور مدیران نخبگان و کارگاه آموزشی” استفاده از ظرفیت‌های قانون بودجه” اشاره کنیم که در حال و برگزاری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه آمارهای ما درست نیست، خاطرنشان کرد: ما مناطقی در سطح شهرستان داریم که محروم هستند اما به خاطر آمارهای نادرست جز مناطق برخوردار معرفی شده اند.

اسماعیلی با بیان اینکه متاسفانه بین ۷۰ تا ۸۰ درصد نیاز مراجعه کنندگان به ادارات ایجاد اشتغال است، افزود: باید شاخص های خود را متناسب با آمارها بروز رسانی کنیم و یکی از اولویت‌های اصلی ما ” ایجاد اشتغال” در سطح شهرستان است.

فرماندار ملایر گفت: از تلاش برای اشتغالزایی بیش از چهار هزار نفر در ملایر خبر داد و گفت: اولویت دوم ما مسکن است و به همین منظور در نهضت ملی مسکن تاکنون ۱۷ هزار و۸۰۰ نفر ثبت نام کرده اند و مقرر شده است ۱۰ هزار مسکن با ساختار جدید در سطح شهرستان ساخته شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه امیدواریم بتوانیم در رشد اقتصادی هشت درصدی کشور سهم داشته باشیم، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا پایان امسال رشد اقتصادی هفت و نیم درصدی را رقم بزنیم که در این راستا رفع موانع تولید و احیای واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه کاره در دستور کار ماست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن