اجتماعی

مرگ کودک ۶ ساله بر اثر سهل‌انگاری پدر

سخنگوی اداره‌کل پزشکی قانونی استان همدان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر سهل انگاری پدر در ملایر خبر داد.
علیرضا صارمی در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین در توضیح این خبر اظهار کرد: در روز گذشته -سه شنبه ۴ مردادماه- پدری در حیاط خانه مشغول تعمیر تریلی خود بود و پسر بچه ۶ ساله اش در حال بازی، وی پس از اتمام کار اقدام به جابجایی آن می نماید که متأسفانه براثر سهل انگاری و عدم دید پسرش در اطراف تریلی وی زیر چرخهای ماشین می ماند.
صارمی با بیان اینکه این پدر بدلیل عدم اطلاع از حضور پسرش در حیاط ، دنده عقب حرکت می کند و این امر منجر به حادثه برای فرزندش می شود، خاطرنشان کرد: اوایل خردادماه نیز یک پسر بچه ۱۸ ماهه در روستای علوی شهرستان ملایر در حیاط خانه مشغول بازی بوده که در اثر بی اختیاطی پدربزرگش در رانندگی (دنده عقب)، زیر چرخ های ماشین می ماند و فوت می کند.
به گفته سخنگوی اداره‌کل پزشکی قانونی استان همدان ، براساس آمار سوانح رانندگی درون و برون شهری استان ۳۷۰ نفر طی سال ۹۹ در حوادث رانندگی جان باختند که این آمار در سال گذشته به ۴۲۲ نفر رسید. از ۳۷۰ متوفی حوادث رانندگی، ۵۳ نفر در سوانح درون شهری، ۲۴۸ نفر در تصادفات برون شهری، ۵۹ نفر در سوانح مسیرهای خاکی و روستایی و مابقی در حوادث مرتبط با سایر مسیرهای ارتباطی استان همدان جان خود را از دست دادند.
وی بیان کرد: آمار تصادفات درون شهری سال گذشته نسبت به سال ۹۹ به میزان ۱۵.۲ درصد و محورهای خاکی روستایی ۵۹.۴ درصد افزایش یافته اما سوانح برون شهری دراین مدت چهار دهم درصد کاهش داشته است. ۶۴۶۵ نفر شامل ۱۹۱۸ زن و ۴۵۴۷ مرد در تصادفات سال ۱۴۰۰ مجروح شدند که این آمار در سال ۹۹، ۵۹۰۱ نفر بوده که نشان از افزایش آمارهاست.
صارمی یادآور شد: رعایت قوانین و مقررات، توجه به علائم رانندگی و اخطارهای پلیس و نهادینه شدن فرهنگ رانندگی در میان مردم نقش مؤثری در کاهش آمار فوتی‌ها و مصدومان تصادفات جاده‌ای دارد که باید با نقش آفرینی دستگاه های متولی و فرهنگی به مرحله اجرا برسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن