اجتماعی

کاهش 35 درصدی بارندگی امسال نسبت به بلند مدت


مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان از کاهش 35 درصدی بارندگی امسال نسبت به بلند مدت خبر داد.
علی پرندافشار در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد بر اساس اطلاعات ایستگاه های باران سنجی شرکت آب منطقه ای همدان، میانگین بارندگی سال جاری 230 میلیمتر و سال گذشته 280 میلیمتر است، که کاهش 18 درصدی نسبت به سال گذشته و 35 درصدی نسبت به بلند مدت را نشان می دهد.
وی میانگین بارندگی بلند مدت را 357 میلیمتر یاد کرد و افزود : متاسفانه امسال و سال آبی قبل دومین سالی است که استان همدان خشکسالی را تجربه می کند و میزان روان آب رودخانه های فصلی و دائمی استان نسبت به سال قبل و بلند مدت تا 60 درصد کاهش را نشان می دهد.
پرندافشار تصریح کرد : بیشتر بارش های در استان بصورت باران بوده و پوشش برف به بعضی نقاط تا ۹۰ درصد کاهش داشته است.
وی به مدیریت بعمل آمده با همکاری شرکت آب و فاضلاب اشاره کرد و افزود : با توجه کاهش شدید برف و باران در سال آبی جاری ، میزان آب ورودی به سد اکباتان از ابتدای سال آبی مدیریت و برای تامین آب شرب در فصول زراعی ذخیره شد، تا امروز نه تنها قطعی در شبکه شرب اتفاق نیفتاده، بلکه حق آبه کشاورزان بر اساس مصوبه شورای حفاظت استان و نسبت به میزان ذخیره اب تامین شده است.
پرندافشار تاکید کرد : اولویت تامین آب در وزارت نیرو با آب شرب است و در این راستا شرکت آب منطقه ای بر روی تامین آب بلند مدت شهر همدان تمرکز و بصورت جدی و شبانه روزی عملیات اجرای آن در حال اجراست.
در پایان مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان ضمن تشکر از مشترکین آب شرب، صنعت و کشاورزی به جهت مدیریت مصرف در شرایط موجود گفت و افزود: در شرایط موجود، ذخیره سد اکباتان به جهت تامین آب شرب شهر همدان در حال کاهش است و می طلبد مردم عزیز استان همچون گذشته، مدیریت مصرف آب در منازل، مزارع و باغات، را سر لوحه خود قرار دهند تا آن شالله با تکمیل طرح های آبرسانی ، مشکل تامین آب در همدان برطرف گردد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن