کشاورزی

برند سفال لالجین باید جهانی شود


معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: برند سفال لالجین باید به گونه‌ای نهادینه شود که بتوان به سراسر جهان معرفی کرد.
صبح امروز همزمان با سفر هیان دولت به استان همدان، وزرا و معاونین ایشان نیز در همدان حضور یافتند و از نزدیک مسائل و مشکلات مختلف را بررسی کردند.

در حال که وزیر میراث فرهنگی به تویسرکان سفر کرده بود، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در شهر جهانی لالجین حضور یافت و از نزدیک صنایع دستی این شهر را مورد بررسی قرار داد.

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث فرهنگی در حاشیه این بازدید و نشست با شهردار و دبیر شهر جهانی سفال اظهار کرد: برند جهانی سفال لالجین باید نهادینه شود تا بتوان از برند سفال این شهر جهانی برای کل جهان استفاده کرد.

مریم جلالی عنوان کرد: با تولیداتی که در شهر جهانی لالجین وجود دارد، لازم است علاوه بر لالجین در سراسر کشور و حتی در دیگر نقاط جهان نیز نمایشگاه و فروشگاه سفال وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دبیرخانه شهر جهانی باید در مهرماه نشست شهرهای جهانی برگزار شود خاطرنشان کرد: امیدواریم اعتبارات خوبی را برای این شهر داشته باشیم تا شاهد رشد و توسعه هر چه بیشتر لالجین بوده و رونق به کسب و کار هنرمندان بازگردد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن