فرهنگ و هنر

برپایی نمایشگاه عکس کودکان عاشورایی

امروز نمایشگاه عکس کودکان عاشورایی مجموعه ای از آثار هنرمند پیشکسوت« احمد فراهانی» همزمان با آغاز ماه محرم در مجتمع فرهنگی و هنری ملایر گشایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ در این نمایشگاه ۲۵ اثر زیبا و هنرمندانه از این هنرمند عکاس در معرض دید علاقه مندان هنر عکاسی قرار گرفته، این نمایشگاه از ۸ تا ۱۳ مرداد از ساعت ۱۰ تا ۱۳ دایر است.

گفتنی است؛ احمد فراهانی متولد ۱۳۴۹ ملایر است، وی درسال ۱۳۶۶ کار عکاسی و فیلمسازی رادرانجمن سینمای جوانان ملایر زیر نظر علیرضا کریمی صارمی فراگرفته وازآن سال تابحال درچندین جشنواره عکس سراسری شرکت کرده است.

آثار برگزیده وی در کتاب، مجلات و بولتن های عکس ویژه جشنواره به چاپ رسید، در دهه های ۷۰ و۸۰ برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی درسطح شهرستان ملایر با عنوانهای “لرزش شب” ، “کوچ عشایر” ، ” بیسوادی چرا” را در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.

نمایشگاه ” آوارگان به روایت تصویر” از این هنرمند پیشکسوت شامل مجموعه عکسهایی از آوارگان عراقی بود که بعداز جنگ تحمیلی توسط رژیم بعثی از عراق رانده شده و درمنطقه مرزی گیلانغرب پناه آورده بودند.

وی با حضور در منطقه گیلانغرب تعداد بسیار زیادی عکس به روش سیاه و سفید ازپناهندگان تهیه ودر تاریخ ۱۰تیر ماه سال ۱۳۷۰ نمایشگاهی با عنوان ” آوارگان به روایت تصویر” در پارک سیفیه ملایر بر پا نمود که مورد بازدید چندهزار نفر از عموم مردم ملایر قرار گرفت.

نمایشگاه عکس کودکان عاشورایی از این هنرمند تا ۱۳ مرداد در مجتمع فرهنگی و هنری ملایر دایر است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن