سلامت و پزشکی

پلمب 49 واحد متخلف

 مدير گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، از پلمب 49 صنف متخلف در رعایت موارد بهداشتی در استان خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: در پی بازرسی‌های بارزسان سلامت 49 صنف که 13 تا از آنان مربوط به نانوایی‌ها بوده است به دلیل تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسائل بهداشت محیط پلمب شده و 761 صنف نیز اخطار دریافت کرده و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

وی در رابطه با درصد استفاده از ماسک بیان کرد: متاسفانه در پایانه‌های مسافربری درون شهری درصد استفاده از ماسک به صفر رسیده و با توجه به افزایش آمار کرونا و بازگشت رنگ بندی قرمز به استان تعداد بازرسی‌ها افزایش می‌یابد و هم استانی‌ها را به جهت استفاده از ماسک سوق می‌دهیم.

مدير گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان، اظهار کرد: درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان 30 درصد گزارش شده که کم‌ترین آن مربوط به شهرستان بهار و بیش‌ترین مربوط  به درگزین بوده است؛ همچنین درصد رعایت بهداشت فردی در شهرستان همدان افزایش یافته و این موضوع می‌تواند به جلوگیری از افزایش کرونا کمک شایانی نماید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن