اجتماعی

جمع آوری ۴۶۷ میلیون تومان کمک خیرین سلامت

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر از جمع‌آوری بیش از 467 میلیون تومان خیرین مساعدت مالی خیرین نوع دوست ملایری در دو جشنواره غذا طی ماه های گذشته خبر داد و گفت: کلیه مبالغ جمع آوری شده صرف بیماران سخت درمان و سرطانی و انجام امور خیریه می شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ دکتر عباس آذرهمایون ظهر یکشنبه ۹ مرداد ماه در جمع خبرنگاران، بیان داشت: در سال جاری با همکاری کمیته بانوان مجمع خیرین در جشنواره غذایی که در پارک سیفی برگزار شد و مورد استقبال قرار گرفت مبلغ ۱۸۷ میلیون تومان از محل درآمد فروش غذا حاصل شد و در همان جشنواره مادر شهید سنجری مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان نیز برای امور خیریه مساعدت کرد.

وی ادامه داد: در حاشیه جشنواره آلبالو در شهر زند نیز ۸۰ میلیون تومان حاصل فروش غذا از سوی کمیته بانوان مجمع خیرین بود و در همان جلسه نیز یکی از خیرین مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای فعالیت‌های مجمع مساعدت داشت که کلی این مبالغ صرف امور خیریه می شود.

آذرهمایون با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت یک موسسه خیریه غیرانتفاعی است و با هدف شناسایی و جذب خیرین و رفع نیازهای حوزه بهداشت و درمان و کمک به بیماران نیازمند تشکیل شده است، افزود: طی سال‌های گذشته به همت خیرین این مجمع، تمام بخش های حساس بیمارستان های ملایر بازسازی نوسازی و تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه به همت خیرین تجهیزات و امکانات پیشرفته بهداشتی درمانی و پزشکی تهیه و در اختیار مراکز درمانی قرار داده شده است، افزود: چندین پایگاه سلامت در نقاط مختلف شهرستان از همین محل ساخته شده و در حال خدمات رسانی به شهروندان و بیماران هستند.
رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با اشاره به اینکه کمیته های تخصصی مختلفی با حضور کارشناسان در این مجمع به فعالیت مشغول اند، گفت: حدود ۶۰ بیمار سرطانی و سخت درمان تحت پوشش مجمع خیرین هستند، همچنین در زمینه اهدا عضو اقدامات ماندگار و منحصر به فردی در سطح استان داشتیم و حرف اول را در این زمینه می زنیم.

وی بیان کرد: این مجموعه توانسته است بین شهروندان اعتمادسازی کند و با مستند سازی از کلیه اقدامات صورت گرفته نشان داده است که همه کمک و مساعدت های خیرین فقط در مسیر تعیین شده و اهداف متعالی مجموعه خیرین هزینه می‌شود و بازخورد همه آنها در سطح جامعه به سمع و نظر مردم می‌رسد.

آذرهمایون با اشاره به نقش اهمیت مهم آموزش در جلوگیری از بروز بیماری ها و کاهش بار مالی به خانواده ها، خاطرنشان کرد: مجمع خیرین سلامت ملایر با تمام توان در راستای آموزش و فرهنگ سازی به منظور پیشگیری از انواع بیماری ها فعالیت می کند.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: واحد مددکاری مجمع خیرین سلامت به صورت کاملاً فعال به بیماران نیازمند در زمینه درمان مشاوره می‌دهد، علاوه بر اینها در زمان شیوع کرونا به همت خیرین توانستیم کپسول های اکسیژن ساز را تهیه و در اختیار بیماران نیازمند قرار بدهیم، همچنین وسایل و تجهیزات مورد نیاز کار بهداشت و درمان همچون ماسک، گان و لباس مخصوص توسط خیرین تهیه و در اختیار آنها قرار داده شد.

وی خاطرنشان کرد: پایگاه سلامت میدان کشاورز به نیابت خّیر نصرت‌الله شایگان و خیّر معراج سفر در حال اتمام است و به مناسبت هفته دولت افتتاح می‌شود، همچنین پروژه همراه سرای بیمارستان امام حسین(ع) در حال تکمیل است و در آینده نزدیک به مرحله بهره‌برداری می‌رسد.

آذرهمایون با استناد به این حدیث از امام صادق (ع) که هر کسی به کار نیک دعوت بکند، در واقع در انجام آن کار سهیم بوده است، افزود: خبرنگاران در زمینه فرهنگ سازی به منظور جذب مشارکت های مردمی و دعوت به کار خیر همواره پیشقدم بوده اند و دست یاری آنان را برای فعالیت های بیشتر به گرمی می فشاریم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن