اجتماعی

کلاف سردرگم زمین 22 میلیاردی شهرداری

در چند ماه گذشته یک قطعه زمین با ماهیت  تجاری در محدوده شهرک الوند همدان از سوی شهرداری  با رای مثبت اعضای شورای شهر به مزایده گذاشته شده بود، اما برخی از اعضا اصرار به کم بودن قیمت، یعنی 8 میلیارد تومان زیر قیمت اصلی قرار داده شده، روی زمین داشتند و نیز تاکید کردند که این زمین بیش از این مبلغ ارزش دارد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، در پی مصاحبه با رییس شورای شهر همدان در تشریح این خبر عنوان کرد: در زمستان سال گذشته قیمت این زمین 14 میلیارد برآورد و تصویب شد و توسط شهرداری همدان، برای شورای شهر ارسال شد، اما بعد از تایید شورا هئیت تطبیق این قیمت را رد کرده و زمین به فروش نرسید.

محمود مسگریان در ارتباط با عدم فروش زمین بیان کرد: از سوی هئیت دولت این مصوبه رد شده و هم اکنون زمین در اختیار شهرداری می‌باشد؛ همچنین این زمین تجاری در شهرک الوند همدان قرار دارد و شهرداری قصد در فروش آن را برای هزینه در بخش‌های عمرانی استان دارد.

اما در گفت‌و گو دیگری، یکی از اعضای شورای شهر همدان اذعان کرد: این زمین یک بار با قیمت 14 میلیارد تومان از سوی شهرداری به فروش رسیده است؛ این زمین در شرایطی به مزایده گذاشته و فروخته شد که اعضا شورای اسلامی آن را تایید کرده و به تصویب رسیده بود.

حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی، در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: شهرداری به واسطه تاییدیه شورای شهر، قرار داد بسته و مبلغ را از خریدار دریافت کرده است، ولیکن هئیت تطبیق این مبلغ مقرر شده را تایید نکرده و درخواست تشکیل کارشناسی مجدد 3 نفره را دارد.

وی بیان کرد: شورا اسلامی به نظر هئیت تطبیق اعتراض کرده است، اما کمیته حل اختلاف حق را به فرمانداری داده است و موجب ایجاد قانون شد و هئیت 3 نفره قیمت جدید زمین تجاری را 22 میلیارد تومان تخمین زده که  8 میلیارد از قیمت فروخته شده در مزایده گران تر بوده است.

صفری افلاکی ادامه داد: خریدار زمین منصرف شده است و درخواست بازگشت پول خود را دارد؛ شهرداری نیز ناچار به تشکیل مزایده جدید با قیمت 22 میلیاردی است تا بتواند پول خریدار قبلی را بازگرداند.

لازم به ذکر است حمید بادامی نجات عضو شورای شهر همدان طی گفت‌و گویی با ایسنا از فروش زمین با مبلغ 8 میلیارد تومان زیر قیمت به اصرار شهرداری و شورای شهر همدان خبر داده بود.

وی بیان کرد: در نهایت این مبلغ برای تصویب به شورا ارسال شد و با وجود تاکید زیاد توسط تعدادی از اعضا از جمله بنده، مخالفت‌ها کارساز نشد و اکثریت شورا به فروش زمین رای داد.

عضو شورای شهر همدان افزود: پس از ابطال مصوبه، شورای شهر و شهرداری همچنان اصرار به فروش زمین به قیمت پایین داشت تا جایی که هیات حل اختلاف استان به ریاست استاندار، مخالفت هیات تطبیق را تایید و اجازه فروش زمین داده نشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن