اجتماعی

بيش‌ترین تصویب طرح در کمیسیون فرهنگی

عضو شورا شهر همدان از تدوین سیاست‌های کلی به عنوان کاری نو و ماندگار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، در ظهر روز دوشنبه ۱۰ مرداد ماه حجت الاسلام ناصر صفری افلاکی در حضور جمعی از خبرنگاران عنوان کرد: تدوین سیاست‌های کلی را می‌توان به عنوان کار نو و ماندگار در کمیسیون نام برد، ما ابتدا یک چشم انداز در همه سه عرصه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و گردشگری تعریف کردیم و در فصل بودجه این موارد را به عنوان سیاست‌های کلی بودجه با ذکر مصادیق به شهرداری ابلاغ کردیم.

وی بیان کرد: همه آنچه را که کمیسیون به ما به عنوان نیازهای فرهنگی، ورزشی و گردشگری شهر به شهرداری اعلام کردیم که بودجه را بر این اساس در این حوزه ببندند محقق نشد و تنها ۲۰ درصد آن به تحقق پیوست و دلیل آن می‌تواند محدودیت منابع مالی شهرداری بوده باشد؛ آنچه که محقق شده است اعداد بسیار خوبی در زمینه ورزشی،فرهنگی اجتماعی و خصوصا حوزه گردشگری به جا گذاشته است.

آیت الله صفری افلاکی اذعان کرد: شرایطی در شهر وجود دارد و نیز پروژه‌هایی بزرگ و کلان به صورت نیمه کاره مانده است که تاخیر در انجام این پروژه‌ها باعث ایجاد جریمه‌های قانونی و شهرداری شده است که اگر امسال این موضوعات حل و تمام شود، در سال آینده شاهد افزایش طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ و ماندگاری در زمینه ورزشی و گردشگری خواهیم بود.

این عضو شورا افزود: سیاست‌های کلی در حوزه گردشگری در ۳۸ بند نه تنها برای شهرداری بلکه برای همه دستگاه‌های دولتی تصویب شد و تکالیفی برای آنان تعیین گردید؛ این بندها طی ۲۰ جلسه تخصصی کمیته گردشگری در مرکز مطالعات جمع آوری شد و دو ماه پیش تصویب شده و به شهرداری ارسال شده تا به تمامی دستگاه‌ها ابلاغ شود.

وی ادامه داد: در حوزه ورزشی در ۲۱ بند ما سیاست‌های کلی را اعلام کردیم و در حوزه فرهنگی، اجتماعی نیز در ۲۷ بند سیاست‌های آن را ابلاغ و تصویب کردیم.

صفری افلاک بیان کرد: کمیسیون فرهنگی این افتخار را داشته که بیشترین طرح را حدود ۱۰ طرح راهبردی را به تصویب شورا برساند و ۱۰ ها طرح راهبردی دیگر را در دستور کار قرار دارد تا مطالعات آن‌ها انجام شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن