ورزشی

شگفتی سازی دختران ملایری در مسابقات هندبال

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر با بیان اینکه دختران ملایری با حضور ی قدرتمند در معیت تیم ملی در مسابقات هندبال بانوان جهان خوش درخشیدند، گفت: تیم ملی هندبال بانوان ایران که در رده سنی نوجوانان به مسابقات جهانی ۲۰۲۲ مقدونیه شمالی اعزام و با حضور شیر دختران ملایری در جهان شگفتی ساز شد.

حمید رضا سپهری نیا در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: الناز یارمحمدی توسکی و صبا زنگنه دختران ملایری هستند که طی حکمی از سوی فدراسیون هندبال کشور با توجه به سوابق درخشان خود در مسابقات ملی و فراملی به این تیم دعوت و با با استعداد خارق العاده خود شاکله اصلی این تیم را تشکیل و شگفتی ساز شدند.

وی اظهارکرد: این تیم با دروازه بانی الناز یار محمدی توسکی در نخستین گام از حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان برابر ازبکستان به برتری قاطع دست یافت و در دومین دیدار خود مقابل سنگال با نتیجه ۳۹ بر ۲۹ به پیروزی رسید و با این پیروزی در یک صعود تاریخی به جمع ۱۶ تیم برتر جهان راه یافت و ملی‌پوشان هندبال نوجوانان دختر ایران دومین پیروزی تاریخی خود در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کردند.

رئیس اداره ورزش و جوانان ملایر همچنین به درخشش ورزشکاران ملایری در مسابقات قهرمانی شطرنج کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ورزشکاران ملایری با کسب دو نشان درخشان قهرمانی و بهترین بازیکن در مسابقات قهرمانی شطرنج کشور خوش درخشیدند.

سپهری نیا گفت: 100 نفر از ورزشکاران و علاقمندان این رشته ورزشی از شهرستان ها و استان های همدان، کرمانشاه، مرکزی، ایلام ،قم، ملایر و تویسرکان در این دوره از رقابت ها شرکت کردند و در 9 دور به صورت ریتد در دو بخش آقایان و بانوان و در رده های سنی مختلف با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: در پایان ودر بخش آقایان علیرضا محمدی با کسب مقام قهرمانی به عنوان بهترین بازیکن ریتینگ ۱۳۰۰ و در بخش بانوان حدیث نوری به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست پیدا کرد و به عنوان بهترین بازیکن بانوی کشور در مسابقات شطرنج انتخاب و معرفی شدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن