اجتماعی

ضرورت مقابله با جنگ فرهنگی و ترویج بی حجابی در جامعه

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با تاکید بر ضرورت مقابله با جنگ فرهنگی و ترویج بی حجابی و بی عفتی در سطح جامعه، تصریح کرد: امروز باید بتوانیم از ظرفیت های فرهنگی در راستای مقابله با ناتوی فرهنگی استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سرهنگ پاسدار علی اصغر فارسی ظهر سه شنبه ۱۱ مردادماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه با استناد به این سخن از خمینی (ره) که” این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است، افزود: ماه های محرم و صفر همواره جانی تازه به انقلاب و اسلام می دهد و مردم را بیدار و هوشیار می کند.

وی با بیان اینکه امروز هجمه‌های دشمنان در حوزه عفاف و حجاب بسیار بیشتر از گذشته شده است، افزود: با توجه به روحیه انقلابی گری ملت ایران و قدرت ایران در بحث جنگ نظامی، دشمنان و مستکبرین به این نتیجه رسیده اند که برای مقابله با این ملت، باید از ابزارهای ضد فرهنگ اسلامی استفاده کنند به همین منظور به سمت رواج برهنگی در بانوان پیش رفته‌اند.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه ما همواره تلاش می کنیم با غیرت ایرانی- اسلامی در مقابل توطئه دشمنان بایستیم، گفت: در این زمینه می طلبد که خواهران محجبه و بسیجی از ظرفیت های فضای مجازی نهایت استفاده را ببرند و با ساخت کلیپ های موثر و تولید محتوا به جنگ ناتوی فرهنگی بروند.

فارسی با بیان اینکه متاسفانه زنگ خطر در جامعه به صدا در آمده است و ما با برخی از بانوان مانکن اجیر شده در سطح جامعه مواجه می شویم که قصد تابوشکنی و هنجارشکنی دارند، افزود: در این زمینه امر به معروف و نهی از منکر بسیار راهگشاست.

فرمانده سپاه ناحیه ملایر به تشکیل ستاد امر به معروف و نهی از منکر به ریاست امام جمعه و دبیری سپاه ناحیه ملایر اشاره کرد و افزود: ورود ما به بحث مقابله با بی حجابی بسیار جدی است و در این زمینه تیم های متخصصی از خواهران بسیجی تشکیل شده است که با اغناگری، تذکر و توزیع بسته های فرهنگی در دهه عاشورا به مقابله با بی حجابی و بی عفتی می پردازند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در بحث برنامه های بسیج سازندگی و افتتاح یک کارگاه اشتغال زایی در حوزه خیاطی طی روزهای گذشته اشاره کرد و گفت: بحث ساخت 100 باب منزل مسکونی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد بر عهده بسیج سازندگی ملایر گذاشته شده و تاکنون ۷ واحد آن در حال تکمیل است.

فارسی از راه اندازی ” قرارگاه اشتغالزایی در روستای حسین آباد ناظم” خبر داد و اظهار کرد: این قرارگاه نقش بسیار مهم و موثری در رونق اشتغال های خانگی داشته است به گونه ای که تمام محصولات تولیدی بر اساس استانداردهای علمی تولید، بسته بندی و برچسب زده شده و به بازار ارائه می شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: کودهای کمپوزیت، انواع دوغ، سبزیجات محلی، دارهای قالی و محصول ترخینه که مختص ملایر است به صورت کاملا استاندارد در کارگاه های اشتغال های خانگی این قرارگاه تولید شده و در اختیار بازار مصرف قرار می گیرد، در واقع یک مرکز اشتغال زایی خانگی در روستای حسین آباد ناظم ایجاد شده و ثمرات بسیار زیادی به همراه داشته است.
فرمانده سپاه ناحیه ملی در بحث ماه محرم نیز خاطرنشان کرد: بسیج و پایگاه های مقاومت به صورت مجدانه در بحث تامین امنیت های هیأت مذهبی پای کار هستند.

وی ادامه داد: سپاه ناحیه ملایر در تامین امنیت پیاده روی خانوادگی که به تازگی رقم خورد حضوری پررنگ داشت و در حاشیه این پیاده روی غرفه حجاب به همت خواهران بسیجی برپا شد که آثار مثبتی در سطح جامعه داشت، همچنین تامین حلقه امنیتی سفر وزیر جهاد کشاورزی به عنوان وزیر معین و نماینده هیئت دولت به ملایر برعهده سپاه بود که خوبی با محقق شد.

فارسی با بیان اینکه برپایی میز خدمت با محوریت فرمانداری در محلات نقش بسیار موثری در رفع مشکلات جامعه دارد، به بازدید میدانی مسئولین و حضور های مردمی و مصوبات خوب در این میزهای خدمت اشاره و خاطرنشان کرد: در نهایت برپایی میزهای خدمت، در ارتقای سطح رضایتمندی مردم نقش بسیار موثری ایفا می کند به گونه ای که بسیج سازندگی ملایر در زمینه لایروبی قنوات روستاها به صورت مجدانه ورود پیدا کرده که ماحصل میزهای خدمت است.

قلم رسانه‌های در تراز انقلاب، در اجاره احزاب سیاسی نیست

در ادامه مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان با تاکید بر اینکه قلم رسانه های در تراز انقلاب در اجاره احزاب سیاسی نیست، افزود: قلم خبرنگاران باید مشکل گشا و امیدآفرین باشد و قلمی که در تراز انقلاب اسلامی است به سمت هدایت گری و تعالی پیش می رود.

ناصر قوامی منش با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید به جایگاه خود در زمینه گام دوم انقلاب اسلامی توجه ویژه داشته باشند، نسبت به شبکه نفوذ و جریان تحریف در انقلاب هشدارداد و خاطرنشان کرد: قلم خبرنگاران باید به اندازه، به موقع، مدبرانه، منصفانه، عادلانه و آگاهانه رسالت خود را به انجام برساند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه باید آگاهانه و با بصیرت قلم بزنند و به نفع جریان های استکباری گام بر ندارند، تصریح کرد: امروز باید رویکرد مسئله محوری برای حل مشکلات جامعه را مدنظر قرار بدهیم و قلمی در تراز انقلاب داشته باشیم؛ چراکه نتیجه این قلم افزایش سرمایه های نظام و انقلاب می شود.

در ادامه مسئول بسیج رسانه ملایر نیز با بیان اینکه کلیه سهمیه جذب نیرو در بسیج رسانه محقق شده است، افزود: با پیگیری های انجام شده موفق شدیم برای چند کارگاه اشتغال زایی در بحث پرورش ماهی و کارگاه مبل و منبت از طریق جهاد سازندگی تسهیلات اشتغالزایی دریافت کنیم.

شهرام ذبیحی از توزیع بسته های معیشتی بین افراد فعال بسیج رسانه خبر داد و افزود: همواره تلاش کرده ایم با نگاه به شجره طیبه بسیج، در راستای تعالی و حل مشکلات مجموعه رسانه شهرستان تلاش کنیم.

وی خاطر نشان کرد: در هفته خبرنگار برگزاری مسابقه تیراندازی با هماهنگی سپاه ناحیه ملایر و با شرکت اهالی رسانه، در دیدار با خانواده شهید شاخص سال، دیدار و نشست های تخصصی صمیمی با مسئولین و امام‌ جمعه ما همکاری و تعامل نمایندگی خانه مطبوعات در ملایر رقم می ‌خورد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن