علمی و دانشگاهی

ارزیابی ۱۸ هزار نوآموز در پایگاه‌های سنجش

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان همدان گفت: ۱۸ هزار نوآموز همدانی از ابتدای طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان در ۲۴ پایگاه‌ سنجش مورد ارزیابی قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، محمود نقوی با اشاره به اینکه این طرح امسال برای ۳۵ هزار نوآموز پیش بینی شده است، افزود: ۱۰هزار نوآموز نیز تا پایان این هفته در نوبت هستند تا در پایگاه های سنجش مورد ارزیابی قرار گیرند.

نقوی اظهار داشت: ۶ پایگاه به‌صورت سیار و ۱۸ پایگاه نیز به‌صورت ثابت سنجش تخصصی سلامت نوآموزان استان همدان را برعهده دارند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه های سنجش سلامت سیار در شهرستان‌های بهار، قهاوند، خزل، گل تپه، سامن و جوکار فعال است، افزود: سامانه نوبت‌گیری پایگاه‌های اولیه سنجش از ۲۷ خرداد راه‌اندازی شده و به‌صورت هماهنگ از پنجم تیرماه آغاز به کار کرده است.

مدیرکل آموزش ‌و پرورش استان همدان تصریح کرد: ۲ هزار نفر ساعت آموزش برای عوامل اجرایی به منظور برگزاری دوره‌های آموزشی طرح سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان همدان از ۱۸ تا ۳۰ خرداد برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف مهم اجرای طرح سنجش سلامت ارزیابی نوآموزان از لحاظ جسمی، ذهنی و آمادگی تحصیلی، رفتاری و روانی و همچنین در صورت شناسایی مشکلات، معرفی آنان برای پیگیری تخصصی درمان است.

نقوی در ادامه اظهار داشت: در سال گذشته ۳۷ هزار دانش‌آموز در بدو ورود به مدرسه و در مرحله پیش‌دبستانی مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد ۲۵۰ نفر با نیازهای ویژه شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه در سال جاری هزینه اجرای برنامه سنجش ۶۰ هزار تومان است، ادامه داد: پنج درصد نوآموزان به صورت رایگان، ۱۰ درصد به صورت نیم بها و همه نوآموزان عشایری به صورت رایگان ارزیابی و سنجش خواهند شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن