فرهنگ و هنر

اولیای دم از قصاص قاتل فرزندشان گذشتند

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر گفت: همزمان با ماه محرم اتفاقی ارزشمند در شهر ازندریان از توابع ملایر رقم خورد و یک خانواده اولیای دم و خانواده مقتول بعد از پنج سال از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ حجت الاسلام روح ‌الله نجفی مقدم با اشاره به اینکه این اتفاق با حضور امام‌ جمعه شهر ازندریان و هیئت های عزاداری رخ داد، افزود: این اقدام ارزشمند برگرفته از معرفت و اعتقادات مردم به اهل بیت(ع) بود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پنج سال پیش دو جوان به ‌دلیل اختلاف با هم درگیر می‌شوند که در این نزاع جوان ۲۰ ساله از سوی جوانی ۳۰ ساله که دارای دو فرزند است به قتل می ‌رسد و پرونده قتل وی تأیید و حکم قصاص قاتل صادر می‌شود.

نجفی مقدم با بیان اینکه به حرمت ماه محرم و با پیروی از مکتب امام حسین (ع) با گذشت اولیای دم، قاتل از مرگ حتمی نجات یافت، افزود: خانواده مقتول با این عمل انسان‌ دوستانه علاوه بر عفو قاتل، زمینه ترویج فرهنگ گذشت و ایثار را در سطح جامعه فراهم کردند.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر تصریح کرد: دین اسلام برای صلح و آشتی میان مردم اهمیت فراوانی قائل شده است و در پرونده‌های قتل که به صلح و سازش می‌انجامد اقدام خداپسندانه و کریمانه خانواده متوفی برای گذشت و اعلام رضایت، نشان از ایمان و صبر والای آنها دارد و سبب تقویت فرهنگ گذشت و حفظ روحیه اخوت و برادری در جامعه می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن