فرهنگ و هنر

تلاش برای ثبت جهانی در همدان

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری استان همدان از تلاش برای انجام یک ثبت جهانی در کارنامه همدان خبر داد .

حمید بادامی نجات در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین گفت: کمیسیون گردشگری، سرمایه گذاری و مالی را با همدیگر شامل می‌شود در واقعا این کمیسیون دارای سه وظیفه سرمایه گذاری، موضوعات گردشگری وبحث های مالی خود شهرداری است مانند قرارداد ها و موضوعات مالی که بین شهرداری و شهروند ها وجود دارد در این کمیسیون بررسی می‌شود.

وی بیان کرد: در حوزه گردشگری شهرداری و شورای شهر به تنهایی، نه در حوزه سرمایه گذاری می‌توانند فعالیت کنند و نه در حوزه گردشگری، اما یکی از پازل های بزرگ در بحث های گردشگری و سرمایه گذاری در استان همدان هستند.

حمید بادامی نجات ادامه داد: برنامه هایی که برای این کمیسیون داریم همکاری با دستگاه های متولی به ویژه میراث فرهنگی و… داریم و مسئولیت مستقیمی با حوزه گردشگری دارد و در حوزه سرمایه گذاری با مجموع مدیران ارشد، از استاندار تا معاون اقتصادی بتوانیم در کنار همدیگر یک هم افزایی داشته باشیم و این هم افزایی به حضور و ماندن سرمایه گذار ارتباط دارد.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری، مالی و گردشگری استان همدان در پایان اظهار کرد: ما در کنار میراث فرهنگی هستیم تا یک ثبت جهانی در کارنامه خودش داشته باشد با اینکه ظرفیت هایش خیلی بیشتر از یک ثبت جهانی می‌باشد اما مجموع مدیریت شهری در کنار میراث فرهنگی می‌تواند منجر به این ثبت جهانی بشود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن