سلامت و پزشکی

پلمپ ٤٧ واحد متخلف

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، از پلمپ ٤٧ واحد صنفی به دلیل تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و موضوعات بهداشتی محیط خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، عنوان کرد: به طور مجموع‌ هفته گذشته ۴۷ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تخلف در بهداشت محیط بوده است؛ همچنین بیشترین تعداد مربوط به نانوایی‌ها با توجه به اهمیت کارشان بوده است.

وی در ارتباط با رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: همچنان فرودگاه با رعایت ۱۰۰ درصدی این موارد بهترین آمار را به خود اختصاص داده است، اما از سوی دیگر، درصد رعایت بهداشت و حافظت فردی در اماکن ورزشی با ۵۹ درصد رعایت کم‌ترین میزان را به خود اختصاص داده است.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، اذعان کرد: با توجه به افزایش آمار کرونا و تغییر رنگ بندی‌اکثر استان‌ها به قرمز و نارنجی
متاسفانه آمار استفاده از ماسک در استان بسیار کاهش پیدا کرده است و به ۲۱ درصد‌ سیده است که می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

وی اذعان کرد: بهار و کبودرآهنگ کم‌ترین درصد استفاده از ماسک را در بین شهرستان‌های استان داشته‌اند؛ همچنان باید رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را در دستور کار قرار دهیم تا از موج جدید کرونا در امان باشیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن