اجتماعی

جهاد تبیین؛ راهکار مقابله با توطئه های دشمنان

مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان گفت: امروز انقلاب اسلامی که همچنان که در مسیر تحقق گام  دوم انقلاب قدم برمیدارد، علی رغم همه دشمنی ها و سنگ اندازی ها، همچون کوه با صلابت و استوار در  مسیر تعیین شده با زعامت مقام عظمای ولایت طی طریق میکند. 

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ ناصر قوامی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته همدان افزود: اما به موازات این رشد و پیشرفت ها، دشمنان انقلاب اسلامی جنگ هوشمند و ترکیبی، جنگ اداراکی و جنگ رواینها را با هدف تحریف انقلاب اسلامی یا به تعبیری استحاله انقلاب اسلامی به راه انداخته اند و در این جنگ به دنبال وارونه کردن واقعیت های انقلاب اسلامی و زدن عقبه های ارزشی این انقلاب تنومند است، بنابراین مهمترین ابزار دشمن در گام دوم انقلاب ابزار تحریف است.

وی اظهار کرد: که از مسیر رسانه آن را عبور میدهد و راه حل مقابله با آن فقط جهاد تبیین است و جهاد تبیین است که بارها از زبان ولی امر مسلمین شنیده ایم و آن را فریضه قطعی و فوری قلمداد کرده اند.

قوامی ادامه داد: در این عصر رسانه و در جنگ روایتها باید همچون زینب کبری( س) علم عدالتخواهی و روشنگری را بلند کرد؛ بانوی بزرگی که با رسالت جهاد تبیین عاشورایی ،عاشورا را هم به بلوغ رساند و هم به کمال و موجبات جهانی شدن عاشورا را رقم زد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان خاطرنشان کرد: سابقه ماموریت جهاد تبیین ریشه ای به درازای تاریخ انقلاب های الهی دارد که در هر عصری علمداران این امر، قلمداران رسانه ها، صاحبان نطق های زیبا اگر کوتاهی کرده باشند امروز خود را در مقابل تاریخ بشریت سر افکنده پیدا خواهند کرد.

وی افزود: از مصادیق این کوتاهی ها در انجام فریصه جهاد تبیین می توان به داستان قوم بنی اسرائل اشاره کرد، همچنین در بحث واقعه « غدیر خم» شبکه نفوذ با شروع جنگ روایتها و روایتهای غلط و گمراه کننده، فقط در عرض 75 الی 90 روز موفق شد تا امت را ولایت جدا کند.

وی افزود: از سوی دیگر داستان عاشورا سراسر عبرت است، حدفاصل چند ماه  بود که نظر امتی که ولی خدا را فراخواندند تا تبعیت کنند اما با فعالیت شبکه نفوذ که هدفش تحریف واقعیتها بود  او را به قتلگاه بردند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان همدان خاطرنشان کرد: هنر قلم و قلم فرسایی، هنر اطلاع رسانی که خداوند متعال به این قلم و ارزش آن در قرآن کریم قسم یاد کرده است؛ این قلم ها و نطق ها  می‌توانند هم مایه هدایت و هم مایه ضلالت در جامعه‌ باشند اگر کوتاهی کنند همچون عاشوراها را رقم میزنند.

وی با تاکید بر اینکه قلم در تراز انقلاب، قطعا مایه هدایت در جامعه است، افزود: امروز به لطف وجود خبرنگاران و اهالی رسانه ای در تراز انقلاب اسلامی که در خط مقدم مقابله با تحریف هستند جنگ روایتهای دشمنان اسلامی شکست خورده است؛ این یعنی صاحبان قلم در این انقلاب اجازه نداده اند که تاریخ تکرار شود.

قوامی تصریح کرد:  از مسئولین و متولیان امر میخواهیم با توجه به ضرورت و فراگیر کردن موضوع سواد رسانه و اهمیت آن در جنگ شناختی به فکر تربیت رسانه ای فرزندان این مرز و بوم مبتنی بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی باشند،مسئولین به فکر قائده مند شدن فضای مجازی و عدم رهاشدگی در حین استفاده از خدمات راحت و آسان فضای مجازی باشند.

وی اظهار کرد: قلمی که در اجاره هیچ حزب یا جریان یا فرد سیاسی نباشد و حریت خود را حفظ کند،
قلمی که آگاهانه و مدبرانه، منصفانه و عادلانه بنویسید، قلمی که امید آفرین باشد، قلمی که مساله محوری با رویکرد حل مسائل و مشکلات مردم از شاخصه های آن باشد؛ این رسانه و قلم در تراز انقلاب اسلامی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن