اجتماعی

تصویب ۳ میلیارد تومان برای تجهیزات سه منطقه آموزشی ملایر

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با وزیر آموزش و پرورش ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سینما فرهنگیان، ۵ میلیارد تومان برای تکمیل مدرسه سردار شهید سلیمانی و ۳ میلیارد تومان برای تجهیزات سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن مصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ حجت الاسلام احد آزادی‌خواه افزود: در دیدار با دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی با حضور دکتر بیگی‌نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس و مدیران سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن، پیرو تقاضایی که در سفر اخیر دکتر نوری به ملایر داشتیم، هماهنگی‌های لازم برای دیدار با وزیر آموزش و پرورش توسط اینجانب انجام شد.

وی ادامه‌داد: اختصاص ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سینما فرهنگیان، یک میلیارد تومان برای طرح توسعه و تجهیز اردوگاه فجر، ۵ میلیارد تومان برای تکمیل مدرسه سردار شهید سلیمانی و ۳ میلیارد تومان برای تجهیزات سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن را از دستاوردهای این دیدار عنوان کرد که قطعی شد.

آزادی خواه تاکید بر تکمیل قطعی مدارس چهار کلاسه خیرساز روستای کمری و ینگی‌کند و اختصاص مبلغی برای هنرستان سامن به منظور کاشت نهال گردو و توسعه آن را از دیگر مصوبات برشمرد.

نماینده مردم ملایر افزود: با توجه به کمبود نیروی انسانی آموزش و پرورش این شهرستان، مقرر شد دکتر نوری وزیر آموزش و پرورش این موضوع را در جلسه هیات دولت پیگیری کند تا بخشی از مشکل در سال‌تحصیلی جدید حل شود.

نماینده مردم ملایر همچنین در دیدار با مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، از تلاش برای حل مشکل کارخانجات صنعتی ملایر (سیم و کابل) خبر داد و گفت: در این دیدار مقرر شد جلسه مشترکی با حضور بانک صنعت و معدن و سرمایه‌گذار این واحد تولیدی تشکیل شود.

آزادی‌خواه با اشاره به بروز اختلافی چندین ساله بین سرمایه‌گذار این واحد با بانک صنعت و معدن و ایجاد مشکلاتی در روند فعالیت آن، اظهار داشت: در این نشست مقرر شد پیرو تشکیل این جلسه مشترک، به توافقی مشترک برسند تا هم از تعطیلی کارخانجات صنعتی ملایر جلوگیری و هم صلاح سرمایه‌گذار و بانک صنعت و معدن رعایت شود.

وی یادآور شد: با بروز اختلاف بین سرمایه‌گذار و بانک صنعت و معدن از سال ۱۳۶۲ تاکنون، ظرفیت ۲۵۰ نفری کارگران این واحد به حداقلی رسیده که در این زمینه طبق درخواست‌های متعدد، ورود جدی کردم تا اختلاف بین این دو مدیریت و بهترین تصمیم اتخاذ شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن