اجتماعیسلامت و پزشکی

وضعیت مطلوب خون رسانی در استان

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان از وضعیت مطلوب خون رسانی در استان خبر داد.

دکتر افشین محمدی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: از ابتدای سال تا کنون مشکلی در انتقال خون نبوده و وضعیت خون رسانی به شهروندان به صورت کاملا دقیق و خوب انجام شده است، خوشبختانه ما توانستیم 40205 واحد خون به استان های تهران و سیستان و بلوچستان ارسال کردیم.

وی در ارتباط با وضعیت مناسب اهدای خون، اظهار کرد: افرادی که خواهان نجات جان هم نوعانشان هستند و تصمیم به اهدای خون می‌گیرند به ما مراجعه کرده و ما با انجام یک سری آزمایشات بررسی خواهیم کرد که این افراد بیماری زمینه ایی مانند کم خونی، فشار خون پایین یا بالاو… نداشته باشند، در صورت عدم وجود این بیماری ها شهروندان می‌توانند خون اهدا کنند در غیر این صورت سازمان انتقال خون اجازه اهدای خون را نمی‌دهد.

مدیرکل سازمان انتقال خون استان همدان، اذعان کرد: افرادی که می‌خواهند خون اهدا کنند از نظر سنی باید 18 سال را تمام کرده باشند و زیر 68 سال باشند، در کشور های توسعه یافته اهدای خون بانوان و آقایان برابر است، به همین دلیل سازمان انتقال خون وظیفه دارد این موضوع را فرهنگ سازی کند.

این کارشناس در رابطه با اهدای خون، تاکید کرد: از سال گذشته تا کنون اهدای خون شهروندان 12 درصد افزایش داشته و ما در تلاش هستیم تا از مرز 40 هزار هم رد شود و این می‌تواند اولین رکورد در اهدای خون باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن