سیاسی

به دنبال مذاكرات عزتمدارانه هستيم

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در بحث برجام به دنبال مذاکرات عزتمدارانه و حفظ حقوق ملت در حوزه های هسته‌ای موشکی و … هستیم، افزود: توافقات جدید به گونه ای برنامه ریزی شده است که ظرفیت ها و زیرساخت‌های هسته‌ای ایران هیچ گونه آسیبی نبیند و حق ملت حفظ شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ حجت الاسلام احد آزادیخواه ظهر پنجشنبه ۲۷ مردادماه در نشست خبری با اصحاب؛ با اشاره به اینکه دولت امسال از نظر ریالی به اندازه سه سال گذشته به کشاورزان پول گندم پرداخت کرده است، افزود: ما در زمینه تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم بلکه مشکل اصلی ما در گرانی کالاهاست از این رو صدور کالابرگ را ضروری می بینیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه یکی از جدی ترین مطالبات اصلی ما صدور کالابرگ برای مردم بوده و هست، اظهار کرد: دولت هنوز به این جمع‌بندی نرسیده، از سوی دیگر برای انجام این کار نیاز داریم که وزارت بازرگانی ایجاد شود، در همین رابطه حداقل باید برای بیش از ۶۰ میلیون نفر یارانه بگیر کالابرگ صادر شود که رقم بالایی است.

آزادیخواه با بیان اینکه در حال حاضر در زمینه گوشت قرمز و مرغ قدرت خرید مردم پایین آمده است، افزود: باید تلاش کنیم تا فشارهای اقتصادی که به مردم تحمیل می‌شود، به حداقل خود برسد.

وی در مورد مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مالیات بر خانه‌های خالی، طرح امنیت غذایی، شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی و نظام رتبه بندی معلمان از جمله مصوبات اخیر مجلس شورای اسلامی است.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه سال قبل ۱۲ هزار میلیارد تومان بودجه به نظام رتبه بندی معلمان اختصاص داده شد، افزود: امسال این رقم به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده و مجلس آن را تصویب کرده است.

آزادیخواه در بحث شبکه های خانگی نیز خاطرنشان کرد: امروز تلویزیون اینترنتی ظرفیت برای دنیا محسوب می‌شود که ما از آن محروم هستیم، از طرف دیگر من از شبکه های خانگی دفاع می کنم و معتقد هستم شبکه های خانگی باید از همان پیراستگی تلویزیون در چارچوب اخلاق و قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی بهره‌مند باشند اما امکان تنوع ساخت اثر نیز برای فیلم ساز وجود داشته باشد.

سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در پروژه ۵۰۰ مگاواتی ملایر

آزادیخواه در بخش دیگری از سخنان خود از سرمایه گذاری از حجم سرمایه گذاری بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار، معادل ۱۱ میلیارد تومان در پروژه مهم نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ملایر خبر داد.

وی بیان کرد: در جلسه ای که با وزیر نیرو داشتیم مقرر شد اعتبارات و سرمایه گذاری لازم برای احداث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ملایر از طریق منابع وزارتخانه تامین شود.

نماینده مردم ملایر با بیان اینکه این نیروگاه، گازی است و حجم بسیار کمی آب برای فعالیت خود نیاز دارد، افزود: تامین نیروی برق واحدهای تولیدی و صنعتی ملایر در گرو احداث این نیروگاه است.

آزادیخواه با اشاره به هم اعتبارات تخصیصی و مصوبات سفر هیئت دولت به استان همدان، اظهار کرد: در این سفر اعتبارات اختصاصی به شهرستان ملایر رقم قابل ملاحظه‌ای است و به پروژه‌های مهمی اعتبارات لازم تخصیص یافت که چهار بانده شدن ملایر- آورزمان، تصفیه خانه آب شرب ملایر، راه آهن ملایر – همدان و چهاربانده ملایر- سامن را شامل می شود.

نماینده مردم ملایر با تاکید بر اینکه مدیران اجرایی باید قاطعانه سهم خود از اعتبارات تصویبی پیگیری و دریافت کنند، افزود: این موضوع را از تک تک مدیران مطالبه می کنم و پیگیر آن هستم.

آزادیخواه در بخش دیگری از سخنان خود به خشکسالی موجود در ملایر و کمبود منابع آبی اشاره کرد و گفت: در همین زمینه پیگیری احداث پنج۵ مجتمع آبرسانی در روستای بزرگ ملایر هستیم، از طرف دیگر با رایزنی انجام شده با وزیر کشاورزی مقرر شده است مشکل ۵۰ قنات روستای محروم ملایر به صورت ویژه پیگیری و رفع شود.

وی با بیان اینکه جابجایی مدیران را حق مسلم فرماندار و مدیران کل می‌دانیم، افزود: اگر در این زمینه با ما به عنوان نمایندگان مردم ملایر در مجلس مشورت بکنند، حتماً نظر پیشنهادی خود را می‌دهیم اما هیچگونه دخالتی در عزل و نصب ها نداریم.

آزادیخواه با تایید بر خلأ پزشک متخصص در بیمارستان های مهر و غرضی از پیگیری برای رفع این معضل خبر داد و اظهارکرد: از سوی دیگر ما دارای دو برند شهر جهانی هستیم اما همچنان با مشکل هتل و اقامتگاه در شأن توریست‌ها و گردشگران مواجه ایم، به همین منظور پیگیری لازم را برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی می کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن