کشاورزی

اندر حکایت واگذاری مضحک پاس/شما یک هیچ جلوئید!


در تمام داستان‌های تلخ و شیرین پاس ظرف حضور 15 ساله در همدان، حالا نوبت رسیده به واگذاری قهرمان آسیا به بخش خصوصی. اما نه آنطور که قانون و ضوابط می‌گوید، آنطور که برخی می‌خواهند!
به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، همان‌طور که خبر داده بودیم مراسم واگذاری باشگاه پاس به بخش خصوصی عصر روز پنج‌شنبه در هتل باباطاهر همدان برگزار شد. راستش را بخواهید باشگاه پاس سال‌ها میزبان چنین برنامه شکیل و زرق‌وبرق‌داری نبود، اما دعوت از خانواده شهدا، پیشکسوتان، مربیان، اهالی رسانه و … برای واگذاری به بخش خصوصی انگار برای پرت کردن حواس‌ها از اصل داستان بوده!
همین ابتدا یک فلش‌بک بزنیم به مصاحبه‌های پی در پی مدیرکل قبلی ورزش و جوانان استان همدان که می‌گفت: بعد از 15 سال پاس به بخش خصوصی واگذار شده! منظور حمید سیفی در آن مصاحبه‌ها، طبیعتا مدیرعامل قبلی پاس یعنی حمیدرضا عابری‌منصور بود که البته برای تیم هزینه هم کرد، اما حالا خبر رسیده که از باشگاه شاکی شده! (این را داشته باشید تا بعد)
به ما حق بدهید آقایان که سردرگم شویم! اگر واگذاری به بخش خصوصی مثل مدیرکل قبلی با یک مصاحبه امکان‌پذیر بود، این همه در بوق و کرنا کردن چه معنی می‌دهد؟ البته که امروز متولیان یک هیچ از مدیرکل قبلی ورزش جلو هستند که پاس را خیلی شیک و مجلسی به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند نه در قالب مصاحبه‌های خبری! اما اینجا هم سوالاتی مطرح است و همدان‌آنلاین تا رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها، پرونده واگذاری آخرین قهرمان ایران در آسیا به بخش خصوصی را پیگیری خواهد کرد.
نخست آنکه طبق قانون تمامی مزایده و مناقصه‌های دولتی و خصوصی باید در سامانه “ستاد ایران” ثبت شود. آیا مزایده واگذاری باشگاه پاس دراین سامانه ثبت شده است؟ این پرسش ظرف یکی دو روز اخیر در فضای مجازی توسط چند خبرنگار مطرح بوده و جالب اینکه متولیان پاس تا این لحظه به این سوال پاسخ نداده‌اند!
دوم آنکه برای وجاهت قانونی مزایده یا مناقصه، طبق قانون باید آگهی در روزنامه کثیرالانتشار چاپ شود. آیا این آگهی در روزنامه‌ها به چاپ رسیده؟ که باز پیگیری‌ها نشان می‌دهد این اتفاق صورت نگرفته است.
نکته جالب اینکه طبق اعلام خبرگزاری وابسته به دولت، برای این مزایده چهار متقاضی نسبت به تحویل مدارک اقدام کرده و پس از بررسی‌های صورت گرفته، در نهایت گزینه مدنظر هیات مدیره پاس انتخاب شده است. اما سوال اینجاست که چرا همین هیات‌امنا اعلام نمی‌کنند که شرکت جویبارشهر با چه رقم و چه اختلافی نسبت به بقیه برنده مزایده شده است.
به هرحال درست که نسبت به حمید سیفی، برخی همچون کاظم اولیایی و محمدصادق چیت‌سازیان خیلی شکیل‌تر پاس را به بخش خصوصی واگذار کردند، اما در صورتی که این مزایده در ستاد ایران ثبت نشده و آگهی آن در روزنامه کثیرالانتشار چاپ نشده باشد، واگذاری مذکور غیرقانونی بوده و آنوقت است که سازمان بازرسی باید به این قصه ورود کند.
نکته جالب دیگر اینکه محمدصادق چیت‌سازیان نماینده هیات امنای موسسه فرهنگی ورزشی آموزشی الوند با تکذیب شایعه انتقال پاس از همدان گفته: این شایعات صحت ندارد و پاس در همدان با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد. اما موضوع شائبه‌برانگیز وقتی در ذهن شکل می‌گیرد که در واگذاری پاس به بخش خصوصی، آنطور که پیگیری‌ها حکایت دارد، بندی گنجانده نشده که شرکت جویبارشهر حق خروج امتیاز پاس از همدان را ندارد. یا اگر گنجانده شده سوال این است که چرا متولیان پاس برخلاف اصرار رسانه‌ها، آن را به منصه ظهور نمی‌گذارند؟!
چیزی که پیداست اینکه از قرار معلوم با ظاهرشدن واژه بخش خصوصی، انگار بوی کباب به مشام برخی خورده و می‌خواهند با منفعت‌طلبی، قضایای پشت پرده را کتمان کنند. اما به‌زودی زوایای پنهان‌تری از این واگذاری مضحک رسانه‌ای خواهیم کرد.

گزارش: حامد صیفی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن