ورزشی

تمام آنچه که باید از یک رویداد بزرگ ورزشی بدانید/ چهارشنبه، آغاز جام پرچم


مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: روز چهارشنبه مراسم افتتاحیه مینی‌فوتبال جام پرچم همدان با حضور مسئولان وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهد شد.

علی حقیقی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین با بیان اینکه افتتاحیه این جام مینی‌فوتبال که مختص روستاهای استان است دوم شهریورماه به میزبانی استادیوم پنج هزار نفری شهر همدان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: قرار است در این مراسم مدیران وزارت ورزش و همچنین مسئولان ارشد استان حضور پیدا کنند، چراکه این جام از برنامه‌های مهم در توسعه ورزش روستایی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه جام پرچم در سطح روستاها، بخش‌ها، شهرستان‌ها و استان برگزار می‌شود و تیم قهرمان در پایان به مسابقات کشوری اعزام خواهد شد، تصریح کرد: از دستگاه‌های اجرایی استان انتظار داریم در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مسابقات همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه این مسابقات در چند مرحله برگزار خواهد شد، عنوان کرد: طبق تقویم برگزاری مسابقات، بازی‌های شهرستانی تا پایان شهریور، بازی‌های استانی آبان ماه و مسابقات کشوری بهمن ماه انجام می‌شود.
حقیقی ادامه داد: قهرمان کشور در این رویداد به مسابقات بین‌المللی که احتمالا در کشور گواتمالا برگزار خواهد شد اعزام می‌شود و بر همین مبنا انتظار می‌رود سطح مسابقات از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

وی با اشاره به اینکه مشارکت فرمانداران، بخشداران و دهیاران در این جام به کیفیت آن اضافه خواهد کرد، گفت: متولی این مسابقات هیات‌های روستایی و عشایری استان‌ها هستند و کمیته مینی‌فوتبال کشور وظیفه پرداختن به مسائل فنی و برگزاری مسابقات را برعهده دارد. انتظار داریم فرمانداران و بخشداران همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با اشاره به اینکه دستگاه ورزش استان حمایت لازم در تامین اعتبارات مسابقات را خواهد داشت، تاکید کرد: این مسابقات نبوغ ورزش روستانشینان را شکوفا می‌کند و زمینه‌ساز فعالیت‌های آنان در میادین ملی و بین‌المللی است.

حقیقی با بیان اینکه ۳۳۱ تیم در دو بخش آقایان و بانوان در نخستین دوره رقابت‌های مینی فوتبال جام پرچم استان حضور دارند، اظهار کرد: این رقابت‌ها در ۹ شهرستان استان برگزار می‌شود و ملایر با ۶۹ و کبودرآهنگ با ۶۵ تیم بیشترین شرکت کننده را دارند.

وی بیان کرد: این رقابت‌ها در بخش بانوان با استقبال خوبی در سطح استان مواجه نشد ضمن اینکه بیش از ۵۰ تیم با وجود ثبت نام، به دلیل نقص در مدارک طبق قوانین از دور مسابقات کنار گذاشته شدند.
گفتنی است؛ نخستین دوره مسابقات جام پرچم با مساعدت و حمایت‌های معاونت توسعه ورزش همگانی و امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی ‌محلی، فدراسیون ورزش‌های همگانی، دفتر توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان و انجمن مینی‌فوتبال در دو بخش بانوان و آقایان بالای ۱۵ سال در کشور برگزار می‌شود.

گزارش: حامد صیفی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن