اجتماعی

قطعی نامنظم در منازلی که از آب سطحی تغذیه می‌شوند

 

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان، از رفع مشکل بی نظمی در قطعی آب منازل، به زودی خبر داد.

علی پرند افشار در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: شرکت آب منطقه همدان چاه‌هایی را در اطراف همدان شناسایی و تفاهم نامه منعقد و تحویل شرکت آبفا جهت اتصال به شبکه آب شهر می نماید و همچنین شرکت آب و فاضلاب همدان نیز چاه‌هایی را برای جبران خلاء اب سد اکباتان حفر و به شبکه آب شرب متصل کرده است.

وی در ارتباط با یکی از دلایل بی نظمی در قطعی آب بیان کرد: با توجه به اینکه اب بعضی از مناطق شهر از سد اکباتان تامین شده اند و تصفیه خانه شهید بهشتی به علت کاهش سطح اب سد اکباتان از مدار تصفیه خارج شده است این مناطق با مشکل روبرو شده که بزودی با اتصال مخزن سطحی و زیزمینی سطح شهر و تامین آب چاه های کشاورزی و حفاری شده مشکل بطرف خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان همدان اذعان کرد: در طرح بای پس آبرسانی به همدان، آب از ایستگاه پمپاژ ینگجه شروع و طی مسیر ۱۶ کیلومتری به پشت سد آبشینه خواهد رسید و از آنجا به تصفیه خانه شهید بهشتی منتقل خواهد شد با این انتقال تصفیه خانه شهید بهشتی وارد مدار تصفیه و مشکلات تامین آب شهرک بهشتی، شهرک مدنی و باباطاهر … برطرف خواهد شد.


وی افزود: از 16 کیلومتر در طرح بای پس اب رسانی به همدان تاکنون نزدیک به 4 کیلومتر لوله گذاری بیش از 10 کیلومتر حفاری کانال و نزدیک به 6 کیلومتر لوله چدن داکتیل 700 تامین و به کارگاه منتقل شده است

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن