کشاورزی

رشد ۱۶ درصدی تولید گندم در ملایر

فرماندار ویژه ملایر گفت: تولید گندم در یکسال گذشته نسبت به مدت مشابه ۱۶ درصد رشد داشت و ۳۲ هزار تُن گندم کشت شد و ۴۷ درصد بیشتر از کشاورزان معادل ۱۴ هزار و ۵۰۰ تُن با قیمت تضمینی گندم خریداری شد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی چهارشنبه دوم شهریور ماه در نخستین روز از ایام هفته دولت در نشست خبری با خبرنگاران،افزود: پروژه همزمان با هفته دولت در شهرستان ملایر افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۶۰ با دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار را شاهد هستیم.

وی از آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای با حضور استاندار همدان ، رشد ۸۰ درصدی زیرساخت‌های صنعتی شهرستان ملایر و احیای چهار واحد صنعتی خبر داد.

وی اظهار کرد: ۱۴۶ پروژه با یک‌هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان اعتبار از این میزان پروژه بهره‌برداری و مابقی عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود، بالغ بر ۷۲۰ میلیارد تومان پروژه طی هفته جاری و مابقی پروژه‌ها با حضور استاندار و دیگر مسئولان ملی طی روزهای آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

اسماعیلی ادامه داد: طی پنج ماه گذشته بیش از ۴۲ میز خدمت با ۱۹۱ مصوبه در روستاها و مناطق حاشیه شهر برگزار شد که تاکنون بیش از ۷۰ درصد مصوبات اجرایی شد.

فرماندار ملایر افزود: برای نخستین بار در تاریخ ملایر گزارش ویژه‌ای از اقدامات مهم و اثربخش و امیدآفرین یکسال اخیر آماده شده و بیش از ۶۰۰ صفحه سند از اقدامات دستگاه‌های اجرایی شهرستان در ۶ صفحه جمع‌بندی و به مردم و رسانه‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: ناقص بودن بانک اطلاعاتی شهرستان در شاخص‌های مختلف یکی از اشکالات مهم در مدیریت این شهرستان بوده که در این راستا برای نخستین بار شاخص‌ها در حال تکمیل است و حدود ۸۰ درصد از مسیر تهیه این بانک اطلاعاتی طی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه صنایع و معادن در کمتر از یکسال گذشته بالغ بر ۸۰ درصد تمام زیرساخت‌های صنعتی رشد یافت و از ۳۰۰ هکتار زیرساخت صنعتی دولتی، ۲۱۵ هکتار به این میزان اضافه شد.

اسماعیلی گفت: از ۲۱۵ هکتار ۱۹۵ هکتار مختص شهرک صنعتی خیاطان ازندریان است که به سرعت در حال تملک زمین است و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود و ۲۰ هکتار دیگر به ناحیه صنعتی شماره ۲ حاجی‌آباد اضافه شد و مراحل قانونی تملک دنبال شده و ساخت و ساز بزودی آغاز خواهد شد.

فرماندار ملایر خاطرنشان کرد: در سایر حوزه‌های صنعتی همچون شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز بالغ بر ۲۳ میلیارد تومان برای تکمیل و توسعه آنها هزینه شد و شاهد رشد و شکوفایی آنها خواهیم بود.

وی بیان کرد: راه‌اندازی شرکت آسا آذرین با سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر، شرکت لوتوس‌آدلی با سرمایه‌گذاری معادل ۷۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۳۰، شروع عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت کیان‌کُرد با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۳۳۵ نفر از جمله پروژه‌های صنعتی و معدنی بزرگی است که طی یکسال اخیر در این شهرستان به ثمر نشست.

این مقام مسئول گفت: شرکت کیان‌کُرد تاکنون بالغ بر ۳۵ درصد منسوجات و الیاف صنعتی لاستیک کشور را تولید می‌کرد که با اجرای این طرح توسعه بالغ بر ۵۰ درصد تولید این محصول در کشور در ملایر تولید می‌شود.

وی ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی فروسیلیس آلیاژ کاوه با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر، پروژه تولید کاغذ و مقوّای لاینر با اعتبار ۱۵۵ میلیاد تومان و اشتغال ۲۵۰ نفر از دیگر پروژه‌های بزرگ این شهرستان است.

اسماعیلی افزود: همزمان با پیشرفت و پیشبرد صنایع بزرگ، حمایت از واحدهای کوچک و متوسط این شهرستان نیز در دستور کار قرار داشت و تاکنون ۲۲ جلسه با موضوع صنایع و معاون و واحدهای تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان و شهرستان برگزار شد.

فرماندار ملایر یادآور شد: این جلسات ۵۵ مصوبه به همراه داشت و موانع تولید ۳۸ واحد صنعتی، ۱۶ واحد کشاورزی، یک واحد معدنی و یک واحد گردشگری رفع شد و چهار واحد صنعتی نیز احیا و به چرخه تولید بازگشت.

وی گفت: تولید گندم در یکسال گذشته نسبت به مدت مشابه ۱۶ درصد رشد داشت و ۳۲ هزار تُن گندم کشت شد و ۴۷ درصد بیشتر از کشاورزان معادل ۱۴ هزار و ۵۰۰ تُن با قیمت تضمینی گندم خریداری شد.

اسماعیلی افزود:با حضور استاندار همدان همزمان با هفته دولت، پروژه گلخانه‌ای با وسعت ۵۴ هکتار با اعتباری معادل ۴۵۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۴۵۰ نفر کلنگ‌زنی می شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن