ورزشی

چوب حراج شهرداری به اعتبار والیبال همدان


در شرایطی که قرار بود شهرداری همدان در لیگ دسته اول والیبال باشگاه‌های کشور تیمداری کند، اما مدیران شهری از تیمداری در این رشته منصرف شده و به احتمال زیاد این موضوع تبعات سنگینی برای والیبال همدان در پی خواهد داشت.
به گزارش پایگاه خبری همدان‌آنلاین، اوایل مردادماه بود که حمید بادامی‎نجات رئیس هیات والیبال که خود یکی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان است، در نشستی خبری از تیمداری در لیگ یک کشور پرده برداشت. اتفاقی که از هر جهت می‌توانست برای والیبال همدان مثمرثمر باشد.
او گفته بود: “یکی از اهداف ما در هیات حضور نمایندگان و تیم‌های شایسته استان در لیگ برتر و لیگ دسته اول والیبال کشور است و به همین علت پیرو مذاکراتی که با سازمان لیگ صورت گرفت با موافقت سیدمسعود حسینی شهردار همدان و مدیران سازمان فرهنگی ورزشی، شهرداری همدان علاوه بر فوتبال در والیبال هم تیمداری خواهد کرد و از فصل جدید، تیم والیبال شهرداری همدان در لیگ دسته اول والیبال کشور حضور خواهد داشت.”
حتی همان موقع خبر رسید که همدان آمادگی خود را به فدراسیون اعلام کرده و در قرعه‌کشی مسابقات هم نام نماینده استان گنجانده خواهد شد. اما چند روز بعد خبری به بیرون درز کرد که البته خیلی هم برای ورزش همدان عجیب نبود. شهرداری از تیمداری در والیبال انصراف داد تا حالا تبعات سنگینی در انتظار هیات والیبال استان همدان باشد.
اکنون در شرایطی روز یکشنبه هفته آینده مراسم قرعه‌کشی لیگ یک والیبال کشور برگزار می‌شود که نامی از همدان در میان تیم‌های حاضر به چشم نمی‌خورد. شهرداری شهریار، مس سونگون، مقاومت بسیج، ملوان تهران، عقاب نهاجا، رازین‌پلیمر تهران، مس شهربابك، گل‌گهر سیرجان، افق قم، چادرملو اردكان، زرین‌اسكان میاندوآب، کندوان شمال، توپكا بابلسر، وارنا گیلان، فولادمباركه سپاهان، رعدپدافند، دخانیات و ستاره‌طبرستان نوشهر 18 تیم لیگ یک هستند و والیبال همدان با کلکسیونی از افتخارات به‌لطف تصمیم اسفناک و دقیقه نودی مدیریت شهری جایی در این لیست ندارد.
قصه اما به همین‌جا ختم نمی‌شود. موضوع اعلام آمادگی هیات والیبال همدان به فدراسیون تنها شفاهی نبوده و طبق اعلام بادامی‌نجات، هیات ورودی مسابقات را هم همان موقع پرداخت کرده است. اما شهرداری بعدا از تصمیم خود منصرف شده و این موضوع قطع به یقین به اعتبار والیبال همدان خدشه وارد می‌کند.
اتفاقی که چند سال پیش و در جریان تیمداری اتحادجوان هم در لیگ یک شاهدش بودیم و تصمیمات ضد و نقیض در قبال این تیم، فدراسیون را حسابی از هیات وقت همدان شاکی کرده بود.
تکرار اتفاقات عجیب، بدون تردید فدراسیون والیبال را نسبت به هیات همدان بدبین می‌کند. گرفتن میزبانی از همدان، سخت‌گیری در بستن قرارداد بازیکنان، عدم برپایی اردوهای مختلف در هگمتانه و … خود تبعات سنگینی است که بدقولی‌ استان در قبال تیمداری در لیگ یک و نیز نحوه پرداخت مطالبات بازیکنان در ادوار گذشته، فدراسیون برای تصمیمات بعدی آنها را لحاظ خواهد کرد.
مشخص نیست در شهرداری، سازمان فرهنگی ورزشی و همچنین شورای شهر چه می‌گذرد که اینگونه باید اعتبار یک رشته ورزشی خدشه‌دار شود. همین چندوقت پیش موضوع تیمداری در فوتبال هم سر و صدای زیادی به پا کرد و آقایان تیم فوتبال شهرداری را تا یک‌قدمی انحلال پیش بردند.
حالا والیبال هم از تصمیم شهرداری متضرر می‌شود تا بار دیگر مشخص شود سازمان فرهنگی ورزشی علاوه‌بر اینکه در بعد فرهنگی و اجتماعی منتقدان بسیار زیادی دارد، در بعد ورزشی هم برای خود منتقدینی را به صف کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن