سلامت و پزشکی

ابوعلی سینا، افتخار ایران

عضو شورای عالی نظام پزشکی از برکت و پر دوامی سیمرغ سلامت در علم پزشکی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین محمود فاضل در مراسم روز پزشک عنوان کرد: آن چیزی که همیشه در آرم های پزشکی دنیا شما جام و مار رو می‌بینید که ما نمی‌دانیم زهر هست یا … این نشان، نشان نظام پزشکی نیست سخنان ابوعلی سینا درباره سلامت است تهیه شده و به ثبت ملی رسیده است نشان سیمرغ، درمان گر است که برکت این سیمرغ پر دوام خواهد بود.

 
معاون اجتماعی و امور مجلس در سازمان نظام پزشکی از انجام اقداماتی برای جلوگیری از مهاجرت پزشکان به کشور‌های دیگر خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین دکتر رنجبر زاده در مراسم روز پزشک عنوان کرد: جهت هدیه به روح شهیدان و پزشکان، ما ضمن اینکه در حال دریافت دانش و درمان درد مردم هستیم، آماده جان فشانی نیز در دوران بیماری بیماری کرونا همانند زمان دفاع مقدس در سازمان نظام پزشکی خود را موظف می‌دانند که از جایگاه پزشکان دفاع کند، دفاع از جایگاه پزشکی دفاع از مردم ایران است.
وی اظهار کرد: سهم دریافت جی دی بی ۲ درصد بود که در حال حاضر به ۵ درصد رسیده است، رابطه پولی بین بیمار و پزشک باید قطع بشود تا ما با افتخار در کنار ابوعلی سینا قرار بگیریم.
دکتر رنجبر زاده تاکید کرد: دفاع کشور به حدی رسیده است که کسی نمی‌تواند به کشور ما کج نگاه کند و به خودش اجازه نمی‌دهد این جایگاه را به خطر بی‌اندازد اگر می‌خواهید عدالت در سلامت بر قرار شود نباید پزشکان ما با اصناف دیگر مقایسه شود.
این پزشک اذعان کرد: با مهاجرت این‌ها را به خطر بیندازیم خیلی از پزشکان شهید شدند از خانواده هایشان جدا شدند تک تک پزشکان افتخار کشورمان هستند.

دکتر صداقت نیز در این مراسم اظهار کرد: ما در جهان هستی دو موقعیت داریم، ما در عالم هستی و عالم هستی در ما وقتی ما در عالم هستی قرار می‌گیریم ذره‌ای بیش نیستیم
وی بیان کرد: انسان اولیه همان است که خود را در پیشگاه خداوند ذره‌ای نمی‌دانند در عالم پزشکی هر کدام از ما می‌توانیم یک حکیم باشیم اگر می‌بینیم ابن سینا حکیم می‌شود تنها به اصول قانون مند محدود نمی‌کند ابن سینا یک روانشناس بود فیلسوف بود و مایه افتخار است که ما در همدان در افتخار علوم پزشکی قرار داریم ما نباید خودمان را محدود به شرایط روز کنیم تک تک شما با تمام وجودتان به میدان خواهید آمد نشان از آن دارد در همه ما یک ابن سینا کوچک وجود دارد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن