اقتصادی

عملیاتی شدن پروژه‌ها و طرح‌های تولیدی میلیاردی

فرماندار ملایر گفت: شنبه همزمان با چهارمین روز هفته دولت ،با حضور استاندار همدان، ۶۰۰ میلیارد تومان طرح در ملایر عملیاتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛
سلمان اسماعیلی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، افزود: همزمان با هفته دولت بالغ بر ۱۶۰ طرح و پروژه با اعتبار دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در شهرستان ملایر آماده افتتاح و کلنگ‌زنی است.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت سیزدهم با انجام ۳۱ سفر استانی، رکورد همه دولت‌ها را شکست، گفت: شهیدان رجایی و باهنر، یاران برجسته انقلاب هستند.

وی مردمی بودن را بزرگترین موفقیت و دستاورد دولت سیزدهم دانست و اظهار کرد: با توجه به اطلاع‌رسانی گزارش عملکرد یکساله دولت سیزدهم، ما نیز تلاش کردیم حدود ۶۰۰ صفحه سند از گزارش‌های عملکرد مجموعه این شهرستان در حوزه‌های مختلف تهیه و در شش صفحه تقدیم مردم شد.

اسماعیلی بیان کرد: اجرای طرح واکسیناسیون و صفر شدن آمار فوتی کرونا، طرح رتبه‌بندی معلمان، گسترش خیره‌کننده صنعت دفاعی کشور، تبدیل ایران به یکی از صادرکننده بزرگ فناوری‌های نظامی، گسترش روابط خارجی، عضویت در شانگهای و موافقت‌نامه‌های بلندمدت همکار ی با روسیه، چین و ونزوئلا و موفقیت‌های محور مقاومت از جمله توفیقات دولت در یکسال اخیر است.

فرماندار ملایر با اشاره به اینکه دولت سیزدهم در دو محور کلی خنثی‌سازی تحریم‌ها و تکیه بر توان داخلی، در حوزه اقتصادی خوب عمل کرد،افزود: همه آمار و ارقام نشان می‌دهد صادرات خارجی ایران ۴۰ درصد رشد داشته است.

اسماعیلی ادامه‌داد: ۳۰۰ درصد سود فروش نفت ایران با وجود همه تحریم‌ها در یکسال اخیر بیشتر شده و در یک میلیون هکتار از اراضی روسیه و ونزوئلا، دولت موفق شد کشت فرا سرزمینی انجام دهد.

فرماندار ملایر خاطرنشان کرد: هیچ دولتی شجاعت نداشت زیر بار مردمی‌سازی یارانه‌ها برود، اما دولت سیزدهم با شجاعت و صداقت این ماموریت بزرگ را با موفقیت انجام داد، این اقدام به معنای اصلاحات بزرگ اقتصادی و تکیه بر توان داخل است.

وی افزود: پس از ۹ سال که دولت‌های قبل ماشین چاپ اسکناس راه انداخته بودند، با تلاش دولت رشد اسکناس و نقدینگی در کشور در کشور متوقف و حالا منفی شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه ۵۵۰ هزار میلیارد تومان دولت قبل بدهی یا کسری بودجه داشت که با موفقیت توسط دولت سیزدهم، مدیریت و پرداخت شد، گفت: فقط در یک روز ۴۸ طرح بزرگ اقتصادی و پیشران در کشور با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد دلار در اوج تحریم‌ها و کارشکنی‌ها علیه دولت، به ثمر نشست.

وی تصریح کرد: دولت سیزدهم در کمتر از یکسال ۳۱ سفر استانی انجام داد و رکورد همه دولت‌ها شکسته شد و هر جا که لازم بود رئیس جمهور شخصا حاضر شد و با مردم گفتگو کرد و تا جایی که ممکن بود، راهکارهای لازم طراحی شد.

فرماندار ملایر افزود: عده‌ای به غلط گفته‌اند سهم ملایر در مصوبات سفر استانی کمتر شده، فقط در یک مصوبه در شورای اداری استان در حضور رئیس جمهور، وزیر نیرو اعلام کرد که نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی با ۳۵۰ میلیون دلار توسط وزارت نیرو احداث خواهد شد و بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی توسط وزارت بهداشت و درمان احداث می‌شود.

وی گفت: برخی رسانه‌های بیگانه درباره پروژه آبرسانی شهر همدان حاشیه‌سازی می‌‌کنند، در حالیکه مصوبه آبرسانی میان حوزه‌ای از سد تالوار به شهر همدان از سال ۱۳۸۳ بوده و با گذشت چهار دولت، این پروژه پس از گذشت بیش از ۱۶ سال حدود ۴۰ رشد پیشرفت داشت.

اسماعیلی با بیان اینکه در همین چند ماه اخیر به همت دولت سیزدهم، این پروژه بیش از ۵۰ درصد رشد داشته است، گفت: دولت دغدغه مردم را دارد و ادعا ندارد که همه مشکلات را حل کرده، بلکه ادعا می‌کنیم گوش شنوایی برای مردم هستیم و انگیزه داریم با تمام توان قدری از مسائل و مشکلات مردم را حل کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن