سیاسی

محرومیت زدایی، ماموریت مهم مدیران

فرماندار ملایر با بیان اینکه محرومیت‌زدایی از محله‌های بازآفرینی شهری، ماموریت مهم مدیران است، گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف به تعریف برنامه‌ها و پروژه‌های خود در محله‌های بازآفرینی شهری هستند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری، بر اصلاح قوانین، اختصاص تسهیلات و مشوق‌های لازم برای نوسازی واحدهای مسکونی در محله‌های بازآفرینی شهری تأکید کرد.

وی اظهارکرد: دستگاه‌های اجرایی این شهرستان موظف هستند در اسرع وقت برنامه‌ها، اولویت‌ها و پروژه‌های خود را در محله‌های بازآفرینی شهری و بافت فرسوده شهر ملایر تعریف کنند.

فرماندار ملایر گفت: با توجه به اصلاح قوانین و در نظر گرفتن تسهیلات و مشوق‌های کارآمد در حوزه بازآفرینی شهری در دولت سیزدهم، این قوانین و تسهیلات باید توسط شهرداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی دنبال شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: پیرو اجرای اقدامات اثرگذار در دو محله بازآفرینی شهری سرجو و شمس‌آباد، شهرداری ملایر ارزیابی‌های لازم را از برنامه‌های اجرا شده در این دو محله و نحوه مشارکت و فعالیت دستگاه‌های اجرایی به عمل آورد.

وی بیان کرد: شهرداران شش شهر ملایر موظف هستند با هماهنگی دبیرخانه ستاد بازآفرینی پایدار شهری، محدوده‌های جدید بازآفرینی شهری را طبق قانون جدید و با استفاده از مشاوران مورد تایید مشخص و اولویت‌ها، برنامه‌ها و پروژه‌های خود را در این محلات تعریف کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه کوتاه شدن زمان صدور پروانه نوسازی و مجوزهای انشعابات در این محلات مورد تاکید است، گفت: برای تشویق مردم در بهره‌مندی از تسهیلات و مشوق‌های در نظر گرفته شده برای نوسازی واحدهای مسکونی در این محلات، باید از ظرفیت گروه‌های جهادی و معتمدان استفاده شود.

فرماندار ملایر تصریح کرد: هم ‌افزایی هرچه بیشتر دستگاه‌های اجرایی، برگزاری جلسات ماهانه و مستمر ستاد بازآفرینی شهری و تشکیل کارگروه‌های تخصصی در این حوزه از دیگر ضرورت‌هاست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن