سلامت و پزشکی

پلمب 70 واحد صنفی متخلف

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، از پلمب ۷۰ واحد صنفی به دلیل تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان‌آنلاین، عنوان کرد: متاسفانه در هفته گذشته طی بررسی بازرسان ما ۷۰ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل ‌های بهداشتی و محیطی پلمب شده‌اند، که نسبت به قبل افزایش زیادی داشته است.

وی بیان کرد: طی بازرسی‌های انجام شده ۸۴۶ واحد توسط بازرسان سلامت و بهداشت اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند؛ تعداد ۱۹۱ واحد اخطاری به نانوایی‌ها به علت حساسیت کاری‌ آن‌ها مربوط بوده است.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان اذعان کرد: درصد استفاده از ماسک در استان به ۱۸ درصد رسیده است، که کبودرآهنگ با ۲۲ درصد رعایت، بهترین شهرستان و رزن و فامنین بدون هیچگونه مورد استفاده‌ای از ماسک با صفر درصد کم‌ترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

لیدا رفعتی تاکید کرد: درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیز با کاهش ۲ درصدی به ۲۲ درصد رسیده است و درگزین و کبودرآهنگ به عنوان بیش‌ترین رعایت در این امر شناخته شده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن