سلامت و پزشکی

رفع نیاز بیماران سخت درمان؛ در اولویت مجمع خیرین سلامت

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه رفع نیاز بیماران سخت درمان یکی از اولویت های مجمع خیرین سلامت است، گفت: در ماه گذشته به همت خیرین 50 میلیون تومان به منظور درمان و رفع نیاز بیماران صعب العلاج واریز شد.

دکتر عباس آذرهمایون در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین؛ افزود: طی یک ماه گذشته حدود 100 میلیون تومان به هت خیرین در جشنواره غذا شهر زنگنه و جشنواره غذا پارک سیفیه ملایر، جمع آوری شد که صرف کمک هزینه درمان بیماران می شود.

وی از واریز چهار میلیون و 200 هزار تومان برای ذبح گوسفند، واریز دو میلیون و 300 هزار تومان برای تهیه سبد کالا و صرف در امور خیر با صلاحدید مجمع، واریز700 هزار تومان به منظور تهیه دارو و جمع آوری از محل قلک ها، خبر داد.

آذرهمایون خاطرنشان کرد: در مرداد ماه 436 بیمار به واحد مددکاری مراجعه داشتند که از این میان شش فقره پرونده برای بیماران سرطانی و صعب العلاج تشکیل شد و دو میلیون تومان نیز به عنوان کمک هزینه پرتودرمانی به هفت بیمار سرطانی پرداخت کردیم.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه همچنین مبلغ چهار میلیون و 500 هزار تومان کمک هزینه ایاب و ذهاب و هزینه تهیه دارو به چند بیمار نیازمند پرداخت شد، گفت: در طول ماه گذشته توزیع وسایل کمک توانبخشی شامل اکسیژن ساز، کپسول اکسیژن، ویلچر، تشک مواج، ساکشن و تخت بیمارستانی به تعداد 64 مورد به صورت امانی را داشتیم.

وی از پرداخت سه مورد تسهیلات وام قرض الحسنه و معرفی به صندوق احمدیه، تهیه و توزیع 25 بسته گوشت گرم هر بسته یک کیلوگرم، تهیه و توزیع 220 پرس غذا گرم و توزیع بین بیماران نیازمند و تهیه و توزیع 15 بسته سبد غذایی بین بیماران نیازمند به ارزش شش میلیون تومان خبر داد.

آذرهمایون افزود: ماه گذشته شش مورد صدور کارت اهدای عضو داشتیم و 15 مورد نیز در سایت اهدای عضو ثبت نام کردند.

رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر به تحویل یک دستگاه کولر و یک دستگاه پنکه پایه بلند به خانواده های بیماران نیازمند و معرفی پنج بیمار نیازمند به مراکز درمانی و بیمارستانی اشاره و خاطرنشان کرد: واحد پرستاری نسبت به انجام خدمات پرستاری رایگان در منزل بیماران نیازمند اقدام کردند که شامل ویزیت بیمار قطع نخاع و زخم بستر، تعویض پانسمان بیمار زخم بستر و … بود.

آذرهمایون افزود: به همت خیرین سلامت ملایر در طول یک ماه سه دستگاه مانیتور علائم حیاتی توسط پروین خرمی ملایری به نیابت از شهید سرافراز محمدحسن سنجری و شادروان فتحعلی سنجری، یک عدد کولر معصومه عبدلی، یک عدد واکر و یک جفت عصای دستی توسط فاطمه قاسمی، و یک عدد ویلچیر و یک عدد تشک مواج توسط افسانه ملکی، برای استفاده بیماران نیازمند اهدا شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن