سلامت و پزشکی

کمبود سرم در همدان

دبیر انجمن داروسازان استان همدان از کمبود سرم و برخی اقلام دارویی در کلینیک‌ها و داروخانه‌های سطح شهر خبر داد.

دکتر محمدناصر خواجوی‌ در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: در حال حاضر در بیمارستان‌ها کمبود سرم وجود ندارد، ولیکن مقداری که برای ذخیره لازم است در استان وجود ندارد؛ همچنین در کلینیک های درمانی و داروخانه ها سرم و برخی اقلام دارویی مانند آنتی بیوتیک ها یافت نمی‌شود.

وی در ارتباط با علت این کمبودها بیان کرد: گاهی به دلیل محدود شدن پک‌های بسته بندی، کمبود مواد اولیه در کارخانجات و یا تعطیل شدن قسمتی از خط تولید ممکن است با کمبود دارو مواجه شویم.

دبیر انجمن داروسازان استان همدان افزود: ممکن است در شرایط خاصی قرار بگیریم درست مانند وضعیت کنونی آب که با قطعی‌هایی مواجه هستیم، این شرایط عادی نیست اما رخ داده است در رابطه با سرم هم همینطور است در بیمارستان‌ها به اندازه نیاز توزیع شده است اما کمبود آن را در مراکز درمانی سطح شهر به چشم می‌خورد.

دکتر خواجوی اذعان کرد: با توجه به بیماری‌هایی مانند اسهال و استفراغ، کرونا ویروس و ویروس‌های دیگری که وجود دارد شخص نمی‌خواهد به بیمارستان مراجعه کند و تصمیم به درمان در منزل دارد اما سرم برای خرید در داروخانه‌ها وجود ندارد؛ همچنین سرم‌های شست و شو برای افرادی که به صورت سرپایی بخیه انجام داده‌اند موجود نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن