سلامت و پزشکی

پلمب 69 واحد صنفی مختلف

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان، از پلمب 69 واحد صنفی به دلیل تخلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: از 69 واحد صنفی که پلمب شده‌اند 8 مورد رستوران‌ها، 12 مورد نانوایی با بیش‌ترین تعداد بوده‌اند؛ همچنین 663 واحد صنفی توسط بازرسان ما اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند که همچنان نانوایی‌ها با 143 مورد اخطار بیش‌ترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

وی بیان کرد: طبق آمار به دست آمده درصد پوشش واکسیناسیون در استان با توجه به اوج گیری مجدد کرونا افزایش یافته است به عدد 87 رسیده است؛ متاسفانه درصد استفاده از ماسک در شهرستان‌های رزن و تویسرکان به صفر رسیده است.

لیدا رفعتی اذعان کرد: سه هزار و ۷۱۱ مورد بازدید از مراکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان همدان در یک هفته گذشته انجام شده است که در ۲ هزار و ۵۱۷ واحد معادل ۶۸ درصد واحدهای صنفی، شاهد اجرای موازین قانونی مرتبط با بهداشت فردی بودیم.

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان اظهر کرد: بیش‌ترین میزان رعایت بهداشت فردی مربوط به ورزشگاه، سالن سینما و تئاتر، فرودگاه و پایانه های مسافربری درون شهری با ۱۰۰ درصد است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن