اجتماعیسلامت و پزشکی

لزوم بازسازی آمبولانس های 5 ساله

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: از لزوم تعویض یا تعمیر همه جانبه آمبولانس‌ها  در هر 5 سال خبر داد.

عباس اولیاسمیع در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: ماشین‌های عملیاتی به دلیل کار کرد زیاد و بالا رفتن کیلومتر آن‌ها باید هر 5 ساله تعویض و یا تعمیرات اساسی روی آن‌ها انجام شود؛ 6 سال پیش چندین دستگاه آمبولانس به استان همدان اهدا شده اما بعد از آن، تنها برنامه‌هایی برای این منظور در اورژانس کشوری تدوین شده است که هنوز عملیاتی نشده‌اند.

وی بیان کرد: به طورکلی ساختار اورژانس باید بازسازی شود و خودروهای اورژانس مناطق غرب و مرکز کشور برای بازسازی به یک شرکت تخصصی در اصفهان که تجهیزات و قطعات تخصصی آمبولانس‌ها را دارد و نیروهای انسانی آن برای این موضوع سال‌ها دوره دیده‌اند فرستاده می‌شود.

عباس اولیا سمیع افزود: بر اساس طرح تقسیمات کشوری همدان به اتوبوس آمبولانس و همچنین اتوبوس اتاق عمل مجهز است که در صورت رخ دادن مشکلی با تعداد مجروح بالا از اتوبوس اورژانس استفاده می‌کنیم؛ ولیکن اتاق عمل سیار مربوط به زمانی است که استان وارد یک بحران شود که خوشبختانه تا کنون اتفاق نیوفتاده است، اما آزمایشات خود را در حرکات نمادین در یکی از روستاهای کبودرآهنگ به خوبی پشت سر گذاشته است.

وی اذعان کرد: آمبولانس‌های رده 314 به دلیل قدیمی بودن و تعلیقی نبودن برانکاردهای آن در هنگام سرعت رفتن و جا‌به جایی های آمبولانس ممکن است که بیمار را اذیت کند، ولیکن رده 315 آمبولانس که از 7 سال پیش وارد شد تعلیقی بوده و نسبت به سری‌های قبل بسیار بهتر عمل می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن