اجتماعی

مردم بیش از نیاز آب ذخیره نکنند

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان بر ضرورت مدیریت مصرف و عدم ذخیره سازی آب بیش از حد نیاز تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، فرهاد بختیاری فر با این توضیح که در حال حاضر میزان مصرف آب در شهر همدان 1850لیتر در ثانیه است بیان کرد: با ورود چاه‌های کشاورزی به مدار، تولید آب به 1600لیتر بر ثانیه رسیده است.

وی با اذعان به اینکه هم اکنون کسری آب مورد نیاز در شهر همدان بین 200 تا 250لیتر در ثانیه است،گفت: اگرچه روند بهره برداری از چاه‌های کشاورزی همچنان ادامه دارد و روزانه 5 تا 10 حلقه چاه وارد مدار می‌شود اما مدیریت مصرف از سوی مصرف کنندگان و عدم ذخیره سازی بی مورد آب از الزامات است.

بختیاری فر افزود:پیش از این به دلیل عدم اطمینانی مصرف کندگان از پایداری آب موجود در شبکه حجم ذخیره سازی آب در منازن، ذخایر مخازن را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود به نحوی که خروجی آب در مخازن از 400 لیتر بر ثانیه در حالت معمول به 1200 لیتر بر ثانیه در حالت بحران تغییر کرده بود.
وی با این توضیح که عدم تعادل در ذخیره سازی آب، زمانبندی های اعلام شده را تحت تاثیر قرار می‌دهد،عنوان کرد: چنانچه ذخایر مخازن پیش از موعد مقرر به اتمام برسد امکان زمانبندی دقیق نیز وجود نخواهد داشت.

وی با اذعان به اینکه پایداری آب در شبکه نیازمند همکاری شهروندان و مدیریرت مصرف از سوی آنان است،عنوان کرد:در شرایط فعلی که به پایداری نسبی شبکه نزدیک شده ایم ضرورتی برای ذخیره سازی بیش از نیاز وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اگر الگوی مصرف خارج از حد معمول نباشد، مدیرت توزیع را به حداقل خواهیم رساند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن