اجتماعیسیاسی

موكب‌های ملایر، میزبان زائران کربلا

اربعین دارد از راه می رسد و ملایر همچون سایر نقاط کشور خود را برای میزبانی از زائران اباعبدالله الحسین( ع) آماده کرده است؛ در این میان به همت عاشقان و دلدادگان حسین (ع) هفت موکب در نقاط مختلف شهرستان و ورودی ها برپا شده و در طول شبانه روز آماده خدمات رسانی به مسافران و زائران کربلا هستند.

معاون سیاسی فرماندار ملایر با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در راستای تشکیل موکب‌های اربعین در سطح شهرستان، گفت: در ایام سفر زائران اربعین، هفت موکب شناسنامه دار با مجوز رسمی در سطح شهرستان فعالیت و خدمات‌دهی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ حسین فارسی افزود: روستای توچغاز، حسین‌آباد ناظم، آورزمان، انوج، ورودی ملایر جنب بهشت هاجر و پل حرم آباد، هفت نقطه‌ ای هستند که موکب‌های ملایری از زائران پذیرایی می‌کنند.

وی اظهارکرد: موکب‌های حسینی اربعین در شهرستان ملایر به‌ صورت خودجوش و مردمی فعالیت داشته و آماده پذیرایی از زائرین در مسیر کرمانشاه، ایلام و مهران هستند.

معاون سیاسی فرماندار ملایر با بیان اینکه بر اساس تصمیمات اتخاذ شده مدت فعالیت موکب‌ها به 15 روز افزایش ‌یافت، ادامه داد: در کنار حضور پرشور مردم، خیرین، اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نیز با توجه به نیت واقفین اقدامات خوبی در این راستا داشته است همچنین شاهد همکاری ادارات و ارگان‌های مرتبط هم هستیم.

فارسی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی افراد با قطار به ملایر آمده و از ملایر به مرزهای مختلف سفر می‌کنند، تمهیدات لازم نیز در زمینه اتخاذ شده است.
یکی از دغدغه زائران کربلا تمدید آنی گذرنامه و استعلامات پستی بود که با تدبیر فرمانداری، این مشکل حل شد؛ در اقدام جهادی برای رفاه حال همشهریان و زائرین اباعبدالله‌الحسین(ع) انجام تمدید آنی گذرنامه و استعلامات پستی در بانک ملی مرکزی شعبه خیام صورت پذیرفت و تا ساعت شش صبح امروز پنج شنبه ۱۷ شهریور ماه، این میز خدمت ادامه داشت.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ملایر در حاشیه این بازدید نکاتی را در مورد ارائه خدمات جهادی تمدید و تعویض گذرنامه مراجعه کنندگان تشریح کرد و گفت: در بانک ملی شعبه مرکزی ملایر، واقع در خیابان خیام، تمدید گذرنامه ها انجام شد و در یک ساعت اولیه حدود ۴۰۰ گذرنامه زائران و کسانی که قصد حضور در راهپیمایی اربعین حسینی را داشتند، تمدید و تحویل افراد شد.

حسین فارسی تصریح کرد: همشهریان اگر قصد تمدید گذرنامه ها را دارد به بانک مرکزی خیابان خیام مراجعه کند و توجه داشته باشند کسانی که برگه موقت دارند بایستی به دفاتر پلیس 10+ مراجعه کنند.

وی ادامه داد: افرادی هم که قصد گرفتن کد رهگیری دارند، نیاز نیست به پلیس 10+ یا اداره پست مراجعه کنند، بلکه می توانند از طریق تلفن گویا ۱۹۳، شماره رهگیری خود را دریافت کنند.

در این میان یکی از شهروندان ملایری که برای تمدید گذرنامه خود مراجعه کرده بود، گفت: در ملایر با اقدام به موقع و ضربتی اداره گذرنامه که تحت نظارت پلیس و اماکن شهرستان هستند و با همکاری اداره پست طرح فوق العاده شکل گرفت و اکنون که ساعت ۱۲ شب است، تمام همکارای نیروی انتظامی ناجا، در این مکان فعالیت دارند.

وی افزود: برای افراد مراجعه کنند نهایتاً 10 دقیقه زمان می برد تا تمدید گذرنامه صورت بگیرد، در این زمینه از تمام پرسنل زحمتکش ناجا تقدیر می کنم که امکانات و خدمات لازم را در اختیار ما قرار دادند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن