سلامت و پزشکی

کاهش استفاده از ماسک در همدان

مدیر گروه سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سیناهمدان از کاهش ۵ درصدی استفاده از ماسک در هفته گذشته، در استان خبر داد.

لیدا رفعتی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: متاسفانه درصد استفاده از ماسک در استان کاهش پیدا کرده است و به کم تر از ۱۵ درصد رسیده است؛ همچنین درصد استفاده از ماسک در شهرستان‌های رزن و درگزین صفر، اما شهرستان ملایر‌ با ۱۸ درصد رعایت بیش‌ترین آمار را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: از آنجایی که رعایت فاصله گذاری اجتماعی یکی از مهم‌ترین موارد پروتکل‌های بهداشتی به حساب می‌آید، با عادی انگاری مردم درصد رعایت این مورد به کم‌تر از ۲۵ درصد رسیده است، بدین منظور باید مراقب اوج گیری مجدد کرونا باشیم.

مدیر گروه سلامت محیط کار و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اذعان کرد: در هفته گذشته ۳۴ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و محیطی توسط بازرسان سلامت و بهداشت پلمب شده‌اند که نسبت به قبل ۳۵ مورد کاهش پیدا کرده است.

لیدا رفعتی تاکید کرد: تعداد ۷۱۹ واحد صنفی توسط بازرسان بهداشت و محیط اخطار گرفته و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

وی افزود: درصد رعایت بهداشت فردی همچنان در فرودگاه‌ها و استادیوم‌ها و سالن‌های سینما و تاتر بیش‌ترین میزان یعنی ۱۰۰ درصد بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن