سلامت و پزشکی

تغییر نرخ آزماشگاه امید به دولتی

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان، از بازگشت و اداره مجدد آزمایشگاه کلینیک تخصصی امید به دانشگاه بعد از لغو قرارداد بیمه‌ها توسط مدیر فعلی خبر داد.

علیرضا توقیری در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین در رابطه با خبر منتشر شده در خصوص واگذاری کلینیک تخصصی امید به بخش خصوصی عنوان کرد: مدیریت و اداره آزمایشگاه کلینیک امید همدان از دوره قبل و از مدیریت‌های قبلی دانشگاه به بخش خیریه و عمومی غیر دولتی واگذار شده بود و طی قراردادی که دانشگاه در دوره قبل با موسسه خیریه مهدیه داشته است، مقرر بوده است که این آزمایشگاه همچنان با نرخ دولتی ارائه خدمت کند و با بیمه‌ها قرار داد داشته باشد.

وی بیان کرد: متاسفانه با توجه به شرایط و توجیحاتی که خود موسسه در خصوص مشکلات مالی و شرایط اقتصادی دارد از مدتی قبل با بیمه تامین اجتماعی لغو قرارداد کرده و از قبول بیمه خودداری کرده است، همچنین ارائه خدمات را با نرخ نیمه خصوصی یا نرخ خیره به مردم داده است که با توجه به اینکه این موضوع خارج از توافق دانشگاه و این موسسه بوده و باید خدمات با نرخ دولتی ارائه می‌شده و نه نرخ دیگری.

علیرضا توقیری اذعان کرد: دانشگاه تذکراتی به این مجموعه داده است و پیگیری‌هایی صورت گرفته که در نهایت با توجه به عدم حصول توافق جهت ارائه و تداوم خدمات با نرخ دولتی و به دلیل اهمیت رعایت حقوق مردم، در نهایت مدیریت مجموعه و اداره این آزمایشگاه مجددا به دانشگاه و به صورت دولتی برگشته و از 1 مهر ماه با مدیریت جدید و نرخ دولتی ارائه خدمات صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: با تمامی بیمه‌های پایه همچنان قرارداد منعقد خواهد شد و ارائه خدمات نیز با نرخ دولتی و قبولی همه بیمه‌ها صورت می‌پذیرد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن