سیاسی

نقص لوله‌ها، علت تعویق آبرسانی

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان گفت: علت تاخیر در آبرسانی به همدان طولانی شدن تست جوش‎‌ و رفع مشکلات  لوله‌های مسیر تالوار به همدان بوده است.

فرزاد تیموری در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: در پروژه‌هایی که از حساسیت بالایی برخوردار هستند، جنبه عملیاتی دارند و ضرورت انجام تست و بازرسی‌ در آن‌ها وجود دارد، گاها پیش می‌آید که به تعویق می‌افتند، همچنین پروژه آبرسانی از سد تالوار نیز به دلیل ابر پروژه‌ای بودن، رفع ایرادات و تست لوله‌های آن زمان بر شده است.

وی بیان کرد: آبرسانی به همدان در 2 حالت انجام می‌شود، ابتدا طرح ویژه و ضروری که با توجه به وضعیت سد اکباتان، تامین آب از چاه‌های آب کشاورزان و مقدار اندکی از خود سد  انجام می‌شود و خوشبختانه برای کم‌تر شدن قطعی آب الحاق چاه‌های دیگر در حال انجام است؛ همچنین به دستور وزیر نیرو حفاری از چاه‌های ملکی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

فرزاد تیموری در رابطه با دومین حالت آبرسانی به همدان اذعان کرد: انتقال آب از سد تالوار به سرعت در حال پیش‌روی است، همچنین تامین برق، تست لوله‌ها و رفع ایرادات در حال انجام است؛ در این پروژه دست کم 600 لیتر بر ثانیه آب از تالوار به همدان انتقال پیدا می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان تاکید کرد: همکاران ما از وزارت نیرو کشور، در استان حضور دارند و به صورت دائم پیگیر تامین اعتبار و فراهم کردن تجهیزات هستند، همچنین وزیر کشور را برای صادر کردن دستورات لازمه در جریان مراحل و عملیات کار قرار می‌دهند.

وی عنوان کرد: سد تالوار بالغ بر 150 میلیون متر مکعب منابع آبی دارد و این مقدار می‌تواند به ما کمک کند تا منبع آبی مطمئنی داشته باشیم، ولیکن این موضوع با برآوردهای مسئولان مربوطه ورزات نیرو کشور مشخص می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن