اجتماعی

سرقت اطلاعات 16 کارت بانکی با استفاده از اسکیمر


رئیس پلیس فتا استان همدان از شناسایی و دستگیری میوه‌فروش دوره گردی خبر داد که با کپی کارت‌های بانکی مشتریان خود، از حساب آنان به صورت غیرمجاز برداشت انجام می‌داد.

سرهنگ فیروز سرخوش نهاد، در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: با مراجعه تعداد 16 شاکی و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب آنها، پرونده اولیه تشکیل و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: با بررسی‌های فنی و پلیسی به عمل آمده مشخص گردید که اطلاعات حساب‌های بانکی شاکیان در مراجعه به میوه فروش دوره گردی به سرقت رفته است، در تحقیقات تکمیلی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفی‌گاه خود دستگیر شد.

سرهنگ سرخوش نهاد افزود: متهم پرونده در مواجهه با ادله قاطع پلیس ضمن اعتراف به بزه ارتکابی خود، اعلام کرد که با سوء‌استفاده از غفلت مشتریان و با ترفندهایی در هنگام پرداخت هزینه، از کارت‌های بانکی آنان کپی تهیه و سپس اقدام به سرقت از حساب‌های بانکی می‌نمودند.

این مقام مسئول توضیح داد: اسکیمر قطعه‌ای الکترونیکی است که کلاهبرداران از آن برای کپی کردن اطلاعات کارت بانکی افراد و به سرقت بردن موجودی آنها استفاده می‌کنند، لذا به شهروندان توصیه می‌شود که تا حد امکان خریدهای خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام داده و هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان و خودپرداز نسبت به عدم دستکاری و اتصال وسیله اضافه‌ به این دستگاه‌ها توسط فروشندگان اطمینان حاصل کرده و ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده، عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند.

رئیس پلیس فتا استان همدان از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت سایبری اطلاع‌رسانی کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن