اجتماعیسلامت و پزشکی

مخازن استاندارد آب در اختیار مدارس همدان

کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی همدان در جلسه هماهنگی تامین آب شرب مدارس استان همدان بر خرید مخازن استاندارد آب و قرار دادن آن در اختیار مدارس فاقد مخزن تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، مهندس حسینعلی نوروزی در این جلسه ضمن تاکید بر اولویت آب مصرفی در مدارس بر آب شرب تصفیه شده افزود: در صورت ضرورت، منابع آب متناسب با جمعیت مدارس انتخاب می شود.

مهندس نوروزی افزود: طی بازدید های مستمر کارشناسان سلامت محیط از مدارس، نمونه گیری از آب مخازن به منظور اطمینان از سلامت آن انجام خواهد شد.

مسئول سلامت جوانان،نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی همدان نیز در این جلسه گفت: با توجه به کنترل و مراقبت کووید-19 در مدارس، اطلاع رسانی به والدین جهت استفاده از بطری و قمقمه آب توسط دانش آموزان در مدرسه تاکید می شود.

بختیاری افزود: با توجه به شرایط آب و هوای همدان، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از یخ زدن آب مخازن با توجه به نزدیک شدن فصل بازگشایی مدارس انجام شود.

همچنین در این جلسه مقرر شد تا اقدامات لازم برای خریداری مخازن استاندارد آب در مدارس فاقد مخزن صورت گرفته و قرارگاه تامین آب شرب نیز آمادگی خود را در صورت عدم وجود آب شهری نسبت به تامین آب مخازن مدارس اعلام کرد.

این جلسه با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش، مسئول سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس معاونت بهداشتی،کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی ،مسئول بهداشت محیط و کار مرکز بهداشت شهرستان همدان، کارشناس  سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش و کارشناسان سلامت و تندرستی ادارات نواحی یک و دو شهرستان همدان برگزار شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن