اجتماعی

استاندارد سازی آب در حال توزیع

مسئول واحد بهداشت محیط شهرستان همدان از کلر زنی و استاندار سازی آب های در حال توزیع توسط شرکت آب و فاضلاب همدان خبر داد.

کاظم بهادری در گفت و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: با توجه به ابتلا یکی از همشهریان به بیماری وبا، زمانی که شرکت آب و فاضلاب در حال توزیع آب بین شهروندان باشد بازرسان ما در آنجا حضور دارند و آب را با دستگاه آزمایش می‌کنند تا از سلامت آب اطمینان حاصل شود و مشکلی برای شخصی ایجاد نشود.

وی بیان کرد: تمامی آب های مشکوک مانند آب چاه، چشمه و قنات در صورت جوشاندن میکروب زدایی می‌شوند و در این صورت قابل استفاده خواهند بود.

مسئول واحد بهداشت محیط اذعان کرد: گل آلود بودن آب دو حالت دار ، گاهی به موجب وجود میکروب‌ها و گاهی هم تنها از لحاظ زیبایی شناسی مشکل خواهد داشت؛ کدورت‌های آب بررسی می‌شوند و اگر از نظر سلامت مشکل ساز باشند وارد شبکه آبرسانی نخواهد شد.

این کارشناس خاطر نشان کرد: هنگامی که لوله ها از آب خالی می‌شوند ممکن است خاک وارد آن‌ها شود و هنگامی که آب وارد لوله ها می‌شود موجب گل آلودی خواهد شد، اما ممکن است جلوه زیبایی نداشته باشد ولیکن با جوشاندن آب، کاملا قابل مصرف می‌شود، ما تمام اقدامات لازم و کلر زنی را انجام می‌دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن