اجتماعی

بررسی منظم سلامت آب‌ چاه‌های انتقالی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه سلامت آب منتقل شده از چاه‌های کشاورزی از لحاظ میکروبی و فیزیکوشیمیایی به شکل منظم مورد بررسی قرار می گیرد،گفت: براساس نمونه برداری و پایش نقاط مختلف شبکه و نیز گزارش های مردمی، طی روزهای اخیر شاهد افزایش کمی و کیفی آب هستیم.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین، فرهاد بختیاری فر افزود: در حال حاضر شبکه آب شرب شهر بصورت شبانه روزی توسط مرکز بهداشت استان و مرکز پایش شرکت آب و فاضلاب کنترل میشود، اظهارداشت: با کلرسنجی های انجام شده خوشبختانه مقدار کلر باقی مانده در شبکه در حد مجاز است و آب مورد استفاده شهروندان هیچگونه مشکلی برای شرب و بهداشت ندارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارها به منظور عبور از تنش آبی، انتقال آبهای زیرزمینی به شبکه آبرسانی شهر بود ،گفت:خوشبختانه با مجموعه اقدامات انجام شده، در حال حاضر شبکه توزیع آب در شهر به ثبات نسبی رسیده و مخازن ارتفاع خوبی دارند به نحوی که مخازنی که منحصرا از آب های سطحی نیز تغذیه میشدند هم اکنون امکان توزیع آب زیرزمینی را دارند.

بختیاری فر با اشاره به اینکه با تدابیر انجام شده و هدایت آب از سرشاخه های سیمین و ابرو، تتمه ذخیره آبی سد اکباتان حفظ شدگفت: در حال حاضر برداشت از سد اکباتان بین 330 لیتر در ثانیه است در حالی که این رقم پیش از این بین 1000 تا 1200 لیتر بر ثانیه بود.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به شیوع برخی بیماری ها نظیر “وبا” و عدم ارتباط میان این بیماری با آب شرب گفت: در زمان بروز بیماری های واگیر دار همانند وبا و … به دلیل پایش و نظارت مستمر بر کیفیت آب شرب شهری این منبع نسبت به سایر منابع آب در دسترس اطمینان بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: بر اساس پایش های مستمر مرکز بهداشت و آزمایشگاه شرکت آب و فاضلاب استان همدان سلامت آب همچنان مورد تایید است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن