سیاسی

هیچ خیّری نباید برای ساخت مدرسه معطل زمین باشد

فرماندار ملایر با تاکید بر اینکه هیچ خیّری نباید برای ساخت مدرسه معطل زمین باشد، گفت: باید در ملایر کارگروه ویژه‌ای برای تامین زمین مدارس خیرساز تشکیل شود.

به گزارش پایگاه خبری همدان آنلاین؛ سلمان اسماعیلی دوشنبه ۲۸ شهریور ماه در نشست شورای آموزش و پرورش ملایر، افزود: در آستانه سال‌تحصیلی جدید کسری جدی در تامین معلم و کلاس درس نداریم.

وی اظهار کرد: همزمان با شروع سال‌تحصیلی جدید، کمبودی در زمینه تامین معلم و کلاس درس مدارس این شهرستان نداریم و با تلاش‌های انجام شده، مشکلات مرتبط در این زمینه رفع شد.

فرماندار ملایر ادامه داد: اقدامات شبانه‌روزی آموزش و پرورش برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت و حرکت یک گام به جلوی خانواده آموزش و پرورش، موجب خرسندی است.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش ملایر در برقراری ارتباط و تشکیل جلسات استانی و ملی با همکاری نمایندگان مجلس، اقدامات خوبی برای جذب اعتبارات و اخذ مصوبات انجام داده که قابل قدردانی است.

وی با بیان اینکه حضور خیّران و واقفان خیراندیش و نامدار ملایر، یکی از نقاط قوت این شهرستان است، تصریح کرد: خیّران نقش ویژه‌ای در رشد و توسعه فرهنگی ملایر ایفا کرده‌اند و علاوه بر درخشش در تمامی عرصه‌ها، در بسیاری از مشکلات حوزه امور اجتماعی نیز گره‌های بزرگی به واسطه حضور خیّران باز شده است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه هیچ خیّری در این شهرستان نباید برای ساخت مدرسه معطل زمین باشد، افزود: باید در راستای تامین زمین برای مدرسه و احداثات خیّران، یک کارگروه ویژه توسط آموزش و پرورش و با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط تشکیل شود.

فرماندار ملایر گفت: تعدادی مدارس متروکه بدون دانش‌آموز در این شهرستان داریم که این مدارس باید برای انجام اقدامات فرهنگی و حتی اشتغال‌آفرینی مورد استفاده قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان پس از سال‌ها به همت دولت سیزدهم با وجود تمامی مسایل، مشکلات و محدودیت‌ها رقم خورد و به زودی نهایی خواهد شد و معلمان طعم شیرین خدمت را در دولت آیت الله رئیسی خواهند چشید.

اسماعیلی یاد آورشد: در مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به استان همدان، بالغ بر ۱۶۲ میلیارد تومان به حوزه آموزش و پرورش این شهرستان اختصاص یافت که بخش عمده‌ای طی امسال و سال‌های آینده اجرایی خواهد شد.

وی گفت: با مشارکت خوب مردم، عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) و فعالیت‌های شبانه‌روزی موکب‌ها در این شهرستان، پرچم سیدالشهدا(ع) بیش از هر زمان دیگری در مسیر کربلا بالا بود و ملایری‌ها در پذیرایی از زائران اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن