اجتماعی

شرق همدان در انتظار آب سد تالوار

مدیرعامل شرکت آب ‌و فاضلاب استان همدان از حفر ۷۰ حلقه چاه کشاورزی با اجرای ۴۵ کیلومتر خطوط انتقال برای تأمین آب شهر همدان خبر داد.

فرهاد بختیاری‌فر در گفت‌وگو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: تا کنون 70 حلقه چاه کشاورزی با اجرای 45 کیلومتر خطوط انتقال برای تامین آب شهر همدان لحاظ شده است، همچنین انتظار می‌رود مشکل مناطق شرقی شهر همدان با تکمیل خط اضطراری و آبرسانی از تالوار حل می‌شود.

وی اذعان کرد: تامین آب برای بخش های شرقی شهر همدان از سد اکباتان و بخش های غربی از طریق چاه‌ها انجام می‌شود؛ همچنین با ورود آب چاه‌های کشاورزی پس از پمپاژ در مخازن شهر، از طریق شبکه به شرق شهر نیز هدایت می‌شوند.

وی بیان کرد: منطقه شرق شهر قبلاً به طور کامل از سد اکباتان مشروب می‌شد و هم اکنون به علت خارج شدن تصفیه‌خانه شهید بهشتی از مدار بهره‌برداری، بخش قابل توجهی از آب این بخش از شهر از دسترس خارج شده است و برای انتقال آب از غرب به شرق شهر فشار بیش از اندازه به شبکه وارد می‌شود که به همین علت تعداد شکستگی‌ها نیز بالا رفته است.

بختیاری فر اظهار کرد: در صورت وقوع مشکل همشهریان می‌توانند به شماره 122 زنگ بزنند، از این طریق سیستم تشخیص می‌دهد که تماس از کدام مناطق بیش‌تر بوده و همکاران ما برای رفع سریع آن اقدام می‌کنند.

وی تاکید کرد: هر منطقه مخزن مربوط به خود را دارد و با توجه به تراکم جمعیت و موارد فنی گاها قطعی آب مناطق باهم متفاوت خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن