اقتصادی

تخصیص اعتبار برای ایجاد شغل در همدان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان، از تخصیص تسهیلات به ۱ طرح جهاد کشاورزی و ۳ طرح صنعتی خبر داد

ظاهر پورمجاهد در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: ۹ میلیارد تومان تسهیلات برای ۴ طرح که ۳ تا از آن در حوزه صنعتی و دیگری مربوط به حوزه جهاد کشاورزی بوده، به منظور ایجاد شغل برای جوانان لحاظ شده است.

وی بیان کرد: مطابق بند الف تبصره ۱۸ قانون، ۲ هزار میلیارد تومان و همچنین طبق بند ب تبصره ۱۶، ۲ هزار میلیارد تومان برای مکان‌هایی مانند بهزیستی و مشاغل خانگی اداره کار در نظر گرفته شده است.

پورمجاهد افزود: ۲۹ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی از ابتدای سال جاری تاکنون به بافندگان فرش دستباف در استان پرداخت شده است، این تسهیلات با سود چهار درصد در قالب طرح مشاغل خانگی و در راستای توسعه صنعت فرش دستباف استان به ۵۰ نفر پشتیبان و ۶۸۴ نفر بافنده مستقل در همه شهرستان های تابعه پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان اذعان کرد: ۸ هزار میلیارد تومان طرح برای جوانان در نظر گرفته شده است، ولیکن در صورتی که خودشان نمی‌توانند کسب و کار راه بی‌اندازند با کمک گرفتن و مشورت با سرمایه گذاران می‌توانند ایده های خود را عملی کنند.

پورمجاهد تاکید کرد: برای آنکه سیستم بانکی بتواند اعطا وام را انجام دهد باید فرد طرح توجیح داشته باشد، در غیر این صورت بانک وظیفه‌ای در قبال پرداخت نخواهد داشت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن