اجتماعی

برنامه‌های حمایتی برای تولیدکنندگان صنایع دستی

معاون صنایع دستی استان همدان از اجرای برنامه‌های حمایتی از تولیدکنندگان صنایع دستی استان خبر داد.

محمدرضا خلجی در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: ما برای تمامی صنایع دستی که در استان وجود دارند برنامه‌های حمایتی را در نظر گرفته‌ایم، یکی از این برنامه‌ها پرداخت تسهیلات کم بهره به خصوص به روستاییان شاغل در این حوزه است؛ همچنین برای رشته منبت کاری در ملایر که شهرت جهانی دارد و همچنین شهر ملی تویسرکان و روستای اشترمل که همگی در همین زمینه فعالیت می‌کنند تسهیلاتی با سود 6 درصد به آنان تعلق پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: بیمه هنرمندان که با وقفه 9 ساله‌ای همراه بوده است، طبق رایزنی‌های انجام شده و اقدامات صورت گرفته در جلسات مقرر شده است تا مجددا این اشخاص تحت تکفل بیمه قرار بگیرند.

معاون صنایع دستی استان همدان تاکید کرد: همدان دارای یک شهر و دو روستای ملی است به همین جهت با برگزاری مراسماتی اعم از جشنواره‌ها و بازارچه‌های موقت و همجنین نمایان شدن آثار در نمایشگاه‌های گردشگری در پی شناساندن هنر هنرمندان همدانی به جهان هستیم؛ گفتنی است حضور یک خانم همدانی در رشته سفال و سرامیک، در نمایشگاه میلان آلمان نقش پررنگی به هنر استان ما داده است.

خلجی در ارتباط با اینکه کدام صنایع دستی بیش‌تر مورد توجه است اظهار کرد: با توجه به اینکه ماهیت کار هنر_ صنعت است هرچه در معرفی محصولات جلوتر می‌رویم رنگ کاربردی‌تری را به خود می‌گیرند، همچنین در منبت مبلمان بیش‌ترین متقاضی را داریم، اما محصولات چرمی و سفال نیز مورد توجه افراد قرار گرفته است.

وی اذعان کرد: در تلاش هستیم تا با برگزاری دوره‌های آموزشی به جهت ترکیب و تعمیم هنرها خلاء خلاقیت را تا مقدار زیادی جبران نماییم و جذابیت محصولات را برای خریداران افزایش دهیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن