اجتماعی

پرداخت تسهیلات به رانندگان تاکسی جهت نوسازی

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر از عدم نوسازی تاکسی‌ها از ابتدای سال جاری به دلیل هزینه‌های بالای خودرو خبر داد.

محمود حضرتی به بهانه روز حمل و نقل در گفت‌و گو با پایگاه خبری همدان آنلاین عنوان کرد: از آنجایی که مدیریت تاکسیرانی به عهده بخش خصوصی است و با ورشکست شدن تعاونی آن‌ها در سنوات گذشته مشکلات و خلاء هایی برای افراد شاغل در این زمینه رخ داده است؛ متاسفانه درآمد تاکسی داران کم بوده و به ناچار بخشی از آن را برای تعمیرات خودرو و مسائل مربوط به آن خرج می‌کنند بنابراین پس‌اندازی به جهت نوسازی خودرو خود ندارند، اما ما در تلاش هستیم تا در صورت توافق و مشارکت شرکت‌‎ها به عنوان تعاونی در خط خلاء‌ها را از بین ببریم.

وی بیان کرد: ثبت نام برای تخصیص 275 میلیون تومان کمک هزینه به جهت نوسازی تاکسی‌ها آغاز شده است و افرادی که تمایل به پرداخت قسطی این کمک هزینه دارند اقدامات لازمه برای آن‌ها صورت گرفته تا مشکلی در این زمینه رخ ندهد.

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر اذعان کرد: ما در شهرستان همدان 276 دستگاه ون آماده به خدمت برای جا به جایی مسافران داریم و طی پیگیری‌های شهردار همدان و همچنین مشارکت بانک‌ها یکی از شرکت‌های خودروسازی قول‌هایی در جهت در اختیار قرار دادن تسهیلات به ما داده است، امیدوار هستیم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.

حضرتی تاکید کرد: با وجود مشکلاتی که در سال گذشته وجود داشت خوشبختانه 116 دستگاه حمل و نقل نوسازی شده و در بین شهرهای مجاور خود عملکرد بسیار خوبی را به دنبال داشته‎‌ایم.

وی اظهار کرد: به طور کلی 3437 دستگاه حمل و نقل در همدان موجود است، که طبق قانون در ازای هر 100 نفر یک تاکسی باید وجود داشته باشد، که با احتساب جمعیت همدان ما باید بالغ بر 5 هزار ناوگان حمل و نقل در اختیار داشته باشیم؛ گفتنی است با تخصیص تعدادی از اوتوبوس و ون‌ها برای حمل و نقل ساکنین در شهرک‌های همدان و کاهش تقاضا در برخی ساعات روز با افزایش تعداد تاکسی پارک شده در ایستگاه‌های تاکسی رو به رو هستیم؛ در تلاش هستیم تا با استفاده از نظرات متخصصان نسبت به رفع مشکلات خط اقداماتی را انجام دهیم.

محمود حضرتی بیان کرد: با توجه به نیاز 100 راننده در همدان، برای جذب آزمونی برگزار را کرده‌ایم و افراد از طریق شرکت‌های دارای صلاحیت پذیرفته می‌شوند.

وی تاکید کرد: به همت شهردار همدان و دیگر مسئولان تعداد 20 اتوبوس در در انتظار نوسازی بوده که 10 تا از آن‌ها با انجام تعمیر کامل موتور و صافکاری و نقاشی آماده خدمت رسانی هستند و امیدواریم تعداد بیش‌تری در دستور این کار قرار بگیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن